Komplet punktów w ligach piłki nożnej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Komplet punktów w ligach piłki nożnej

Pierwszy weekend października był bardzo udany dla naszych zespołów walczących o punkty w seniorskich ligach piłki nożnej. W siedmiu meczach odniosły one komplet zwycięstw, strzelając przy tym trzydzieści bramek, a tracąc zaledwie sześć.

Piłkarki Tarnovii w zaległym spotkaniu czwartej kolejki pierwszej ligi podejmowały na stadionie przy ul. Bandrowskiego Respekt Myślenice. Bardzo szybko, bo już w 6 min wynik otworzyła Katarzyna Trytek. W 29 min ta sama zawodniczka po raz drugi zmusiła do kapitulacji bramkarkę ekipy z Myślenic, wygraną 3-0 (2-0) tarnowianek przypieczętowała natomiast w 58 min Katarzyna Białoszewska. Zwycięstwo to dało Tarnovii awans na drugie miejsce ze stratą dwóch zaledwie punktów do lidera, ROW-u Rybnik.

W trzeciej lidze kobiet tempa nie zwalniają piłkarki drugiej drużyny Tarnovii. W rozegranym w Tarnowie pojedynku beniaminków rozgromiły one 7-0 (2-0) Burzę Roczyny, zostając nowym liderem (dotychczasowy przodownik, Dąb Zabierzów Bocheński, w tej kolejce pauzował). Początkowe minuty absolutnie nie wskazywały na tak wysoką wygraną gospodyń, pierwszą bramkę zdobyła bowiem dopiero w 35 min Aniela Drwal. Już dwie minuty później wynik podwyższyła jednak Natalia Wzorek, a po zmianie stron tarnowianki trafiły jeszcze pięciokrotnie. Trzeciego gola zdobyła w 52 min Kateryna Lytvyn, a kolejne trafienia dołożyły Aniela Drwal (77 i 79 min) oraz Aleksandra Skrzyniarz (71 i 84 min). Warto dodać, że w czterech spotkaniach rozegranych na swoim boisku piłkarki Tarnovii II strzeliły już 29 bramek.

W meczu „na szczycie” czwartej ligi mężczyzn, Unia Tarnów pokonała BKS Bochnia i została samodzielnym wiceliderem grupy wschodniej. Na pierwszą bramkę kibice na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach czekali tylko do 12 min, kiedy po podaniu Szymona Adamskiego między słupki trafił Artur Biały. Osiem minut później Szymon Adamski zaliczył drugą asystę, tym razem wykorzystaną przez Dominika Wardzałę. W 47 min ten ostatni po raz drugi wpisał się na listę strzelców i „Jaskółki” prowadziły 3-0. Niespełna kwadrans później (61 min), Łukasz Lisak skapitulował wprawdzie po strzale Ernesta Świątka, w 77 min trzybramkową przewagę Unii przywrócił jednak Łukasz Popiela, finalizując podanie Patryka Orlika. W 82 min prowadzenie „Jaskółek” podwyższył Artur Biały, dla którego było to jedenaste trafienie w sezonie. Wynik meczu na 5-2 (2-0) dla Unii ustalił w 88 min strzałem z rzutu wolnego Bartłomiej Chlebek. Za tydzień tarnowian czeka kolejny niezwykle ważny pojedynek. W niedzielę o godz. 11 zagrają w Nowym Sączu z liderem, rezerwami Sandecji.

Druga z naszych czwartoligowych drużyn, Tarnovia, zmierzyły się na boisku przy ul. Bandrowskiego z Glinikiem Gorlice. Tarnowianie wygrali to spotkanie 1-0 (0-0), a jedyną bramkę zdobył w 53 min Wojciech Mącior wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na nim samym. Dla Tarnovii był to trzeci z rzędu ligowy mecz bez straty bramki i czwarta kolejna wygrana, po której piłkarze najstarszego tarnowskiego klubu zajmują jedenaste miejsce w tabeli.

W klasie okręgowej, ósme zwycięstwo odnieśli piłkarze lidera, Metalu Tarnów, którzy w wyjazdowym pojedynku zmierzyli się z Tuchovią. W 18 min miejscowego bramkarza pokonał Marcin Myjkowski. Po objęciu prowadzenia goście poszli „za ciosem” i dwie minuty później bramkę zdobył Jarosław Magdziarczyk. W 37 min padła trzecia bramka dla Metalu, której autorem był Tomasz Barczak. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Jarosława Bąka (44 min), a wynik na 4-1 (3-1) dla „jedenastki” z Tarnowa ustalił w 57 min Filip Baran.

Pewne zwycięstwo odnieśli grający w klasie „B” piłkarze Błękitnych 1947 Tarnów, którzy w spotkaniu rozegranym na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozgromili 6-1 (4-1) Cezara Kępa Bogumiłowicka. Dwie bramki dla zwycięskiej drużyny strzelił Bartłomiej Mielak, po jednym trafieniu zaliczyli natomiast Grzegorz Kluba, Michał Kwiek, Arkadiusz Cieśla oraz Bartłomiej Wierzbicki. Wygrana ta pozwoliła tarnowianom na awans na dziesiąte miejsce w tabeli.

Po komplet punktów sięgnęli również piłkarze drugiej tarnowskiej drużyny występującej w klasie „B”, Iskry Tarnów. Wygrana 4-2 (2-1) w wyjazdowym spotkaniu z KS Łękawica nie przyszła im jednak łatwo. Co prawda po kwadransie gry i trafieniach Janusza Syrowego (7 min) oraz Dawida Cicha (15 min), goście prowadzili 2-0, w 30 min kontaktową bramkę strzelił jednak Tomasz Łabędź, a tuż po wznowieniu gry po przerwie (46 min) do remisu doprowadził Marcin Wardzała. O wygranej Iskry zadecydowały końcowe minuty. W 88 min trzecią bramkę dla gości zdobył Arkadiusz Cygan, a w doliczonym czasie gry (90+2 min) wygraną naszej drużyny przypieczętował Marcin Mękal. Po dziesięciu kolejkach Iskra zajmuje trzecie miejsce w tabeli.