Komplet wygranych koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Komplet wygranych koszykarzy MUKS 1811 Unii

Ostatni weekend był bardzo udany dla młodych koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów. Swoje mecze wygrali zarówno kadeci „A”, jak i młodzicy oraz chłopcy tarnowskiego klubu, przy czym koszykarze dwóch pierwszych drużyn wyraźnie przekroczyli granicę stu zdobytych punktów.

Prowadzona przez trenera Jarosława Mosio drużyna kadetów „A” zmierzyła się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z Koroną Kraków. Tarnowianie od samego początku zagrali bardzo dobrze w obronie, w efekcie czego już po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą blisko trzydziestu punktów. W kolejnych „ćwiartkach” gospodarze systematycznie powiększali swą przewagę – ich wyższość szczególnie widoczna była w drugiej i czwartej części meczu – zwyciężając w końcowym rozrachunku 133-40 (39-12, 38-11, 23-11, 33-6).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Tryba 36, Andrzej Schabowski 24, Mateusz Pochroń 19, Damian Banak 12, Michał Knapik 11, Bartłomiej Kras 10, Michał Moskal 10, Adrian Kloch 6, Dominik Machala 5, Brajan Sowa 0.

Na własnym parkiecie rywalizowali podczas tego weekendu również młodzicy MUKS 1811 Unii Tarnów, których rywalem była krakowska Wisła. Także i w tym przypadku już po pierwszej kwarcie było praktycznie po meczu. Podopieczni trenera Łukasza Stawarza od początku zdominowali bowiem rywala i po dziesięciu minutach wygrywali 36-9. W kolejnych minutach gospodarze również mieli zdecydowanie więcej z gry. Do przerwy prowadzili już 66-26, a w trzeciej kwarcie stracili tylko pięć punktów i po jej zakończeniu wygrywali różnicą sześćdziesięciu „oczek” (91-31). W końcowych dziesięciu minutach młodzi koszykarze MUKS 1811 Unii powiększyli dzielący oba zespoły dystans o kolejne dwanaście punktów, zwyciężając 123-51 (36-9, 30-17, 25-5, 32-20).

MUKS 1811 Unia: Adrian Szumlański 28, Jakub Więckowski 27, Grzegorz Idziak 24, Sebastian Dynda 11, Igor Michalski 10, Dominik Podraza 10, Bartosz Opioła 9, Mikołaj Wróbel 2, Kamil Pyzik 2, Adrian Barnaś 0, Jan Camara 0, Arkadiusz Cholewa 0.

Zwycięsko swój pojedynek zakończyła również najmłodsza drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów, występująca w klasie chłopców. W pierwszym meczu rundy rewanżowej ekipa trenera Łukasza Stawarza zagrała na wyjeździe z MKS Bank Spółdzielczy Limanowa. Gospodarze prowadzili w tym meczu tylko raz (4-2), po pierwszej kwarcie przegrywali już natomiast różnicą dziesięciu „oczek”. W 16 min przewaga MUKS 1811 Unii wzrosła do siedemnastu punktów (36-19), ale po słabej końcówce pierwszej połowy, do szatni oba zespoły zeszły przy wyniku 37-26 dla gości. W trzeciej kwarcie tarnowianie zdecydowanie zdominowali rywalizację i po trzydziestu minutach wygrywali 58-30. Końcowe dziesięć minut również przebiegało pod ich dyktando i mecz zakończył się wygraną MUKS 1811 Unii 73-36 (25-15, 12-11, 21-4, 15-6).

MUKS 1811 Unia: Igor Michalski 14, Bartosz Opioła 14, Mikołaj Wróbel 10, Eryk Styrkowiec 9, Szymon Skrzypek 8, Mikołaj Banach 6, Przemysław Gołąb 4, Jędrzej Łuszcz 4, Wojciech Gancarz 2, Maksymilian Sereda 2, Jakub Kocan 0, Konrad Kowal 0.