Komplet wyników w weekendowych meczach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Komplet wyników w weekendowych meczach

Trzy domowe spotkania rozegrały w sobotę i w niedzielę nasze piłkarskie zespoły grające w ligach seniorskich. Piątoligowe zespoły Metalu Tarnów i Unii II Tarnów zagrały przy tym w Lisiej Górze.

Piłka do piłki nożnej

W kończącym rundę jesienną trzeciej ligi meczu siedemnastej kolejki, Unia Tarnów przegrała na swoim boisku 0-1 (0-1) z Wiślanami Jaśkowice. Jedyna bramka padła w 32 min po strzale Dominika Cholewy. Porażka ta zepchnęła tarnowian na dwunaste miejsce w tabeli.

Metal Tarnów w zaległym spotkaniu trzynastej kolejki piątej ligi zmierzył się z zamykającym tabelę LKS Szaflary. Tarnowianie objęli prowadzenie w 32 min po strzale Damiana Wolańskiego. Jeszcze przed przerwą (42 min) do remisu doprowadził jednak Bartosz Bryjak. O losach meczu zadecydował ostatni jego kwadrans. W 75 min na prowadzenie wyprowadził Metal Dariusz Rajczyk. W końcówce dwukrotnie (84 i 86 min) na listę strzelców wpisał się natomiast Damian Wolański, kompletując tym samym hat-trick. Dzięki tej wygranej Metal zakończy zimową przerwę w rozgrywkach na szóstym miejscu.

Piątoligowe rezerwy Unii Tarnów na pożegnanie z rundą jesienną zmierzyły się z Dunajcem Nowy Sącz. Ten zaległy mecz pierwszej kolejki zakończył się wynikiem 3-3 (3-1). Pierwsze dwie bramki padły po rzutach karnych. W 13 min „jedenastkę” dla gości wykorzystał Mateusz Pomietło, w 26 min strzelając z 11 metrów nie pomylił się natomiast Bartosz Bajorek. Tuż przed przerwą dwukrotnie (42 i 44 min) bramkarza gości pokonał natomiast Kacper Rojkowicz. Po zmianie stron między słupki trafiali już tylko sądeczanie (zadanie mieli o tyle ułatwione, że od 62 min po czerwonej kartce dla Jakuba Szczecińskiego grali w przewadze). W 75 min kontaktową bramkę zdobył Adrian Jawor, a dwie minuty później wynik ustalił Kacper Chruślicki. Unia II zakończyła pierwszą rundę na przedostatniej, piętnastej pozycji.