Komplet zwycięstw koszykarek i koszykarzy Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Komplet zwycięstw koszykarek i koszykarzy Pałacu

Pierwsze po świąteczno-noworocznej przerwie spotkania rozegrały koszykarskie zespoły MKS Pałac Młodzieży Tarnów i MUKS 1811 Unii Tarnów występujące w ligach młodzieżowych. Po pierwszym tegorocznym weekendzie więcej powodów do zadowolenia mają zawodniczki i zawodnicy Pałacu. Wygrali one wszystkie trzy swoje mecze, podczas gdy zespoły MUKS 1811 Unii zanotowały jedną wygraną i doznały dwóch porażek.

Kadetki „A” MKS Pałac Młodzieży Tarnów odniosły bardzo wyraźne zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z UMKS Gracz Starachowice. Po dziesięciu minutach podopieczne trenera Pawła Michalika prowadziły wprawdzie różnicą sześciu tylko punktów, w kolejnych kwartach systematycznie powiększały jednak swoją przewagę. Ich wyższość widoczna była zwłaszcza w drugiej połowie. Do przerwy tarnowianki prowadziły bowiem 52-36, mecz zakończył się natomiast ich wygraną 114-62 (21-15, 31-21, 34-14, 28-12).

MKS Pałac Młodzieży: Klaudia Stachura 25, Maria Srebro 16, Oliwia Węglarz 15, Kinga Bałła 12, Magdalena Maksymowicz 12, Kinga Kozielec 11, Karolina Laszota 10, Magdalena Kuraś 6, Julia Łazarz 5, Weronika Węglarz 2.

Od swoich nieco starszych koleżanek nie chciały być gorsze dziewczęta reprezentujące Pałac w rozgrywkach kadetek „B” (niektóre z nich grają zresztą w obu drużynach). Niepokonany jeszcze w tym sezonie zespół Pawła Michalika zmierzył się w hali przy ul. Gumniskiej z UKS Basket Dąbrówka. Jeszcze po trzech kwartach tarnowianki przegrywały 46-47, ale w ostatnich dziesięciu minutach nie dały rywalkom szans, zwyciężając w końcowym rozrachunku 70-56 (19-17, 13-14, 14-16, 24-9).

MKS Pałac Młodzieży: Oliwia Węglarz 25, Weronika Węglarz 17, Katarzyna Drelicharz 9, Emilia Bartoszek 4, Katarzyna Śmiertka 4, Kaja Woźniak 4, Klaudia Mojek 3, Gabriela Ramian 2, Barbara Śmiertka 2, Emilia Ptak 0.

Trenowani przez Jacka Falkowskiego juniorzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrali na wyjeździe z SKF Jura Basket Zabierzów. Pierwsze dwie kwarty tego pojedynku kończyły się remisowo, stąd też do przerwy było 32-32. Trzecia „ćwiartka” przyniosła czteropunktowe zwycięstwo koszykarzy Pałacu, którzy w końcowych dziesięciu minutach zdobyli niemal dwa razy więcej punktów od gospodarzy, zwyciężając 89-71 (18-18, 14-14, 27-23, 30-16).

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Jarosiński 34, Piotr Zaczkiewicz 25, Dawid Łazarz 19, Wojciech Iwaniec 4, Alan Migoń 3, Dawid Czarnik 2, Stanisław Majchrzak 2, Kacper Górecki 0, Krystian Kopeć 0, Mateusz Rachwał 0.

Kadeci „A” MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się na wyjeździe z Cracovią 1906 Szkoła Gortata Kraków. Pierwsza kwarta zapowiadała wyrównane spotkanie, po dziesięciu minutach podopieczni trenera Jarosława Mosio prowadzili bowiem różnicą sześciu zaledwie punktów. Do przerwy tarnowianie wygrywali już jednak 56-31, a dzięki bardzo dobrej grze w ostatniej kwarcie powiększyli rozmiary swojej przewagi do blisko pięćdziesięciu punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną MUKS 1811 Unii Tarnów 103-54 (24-18, 32-13, 21-19, 26-4).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Tryba 39, Michał Moskal 16, Andrzej Schabowski 15, Damian Banak 14, Adrian Kloch 10, Mateusz Pochroń 5, Dominik Kras 4, Brajan Sowa 0.

Z pierwszą w tym sezonie porażką pogodzić musieli się młodzicy MUKS 1811 Unii. Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek, zespół trenera Łukasza Stawarza w wyjazdowym meczu uległ UKS Regis Wieliczka. Tarnowianie prowadzili w tym meczu jedynie dwukrotnie. W 3 min na tablicy pojawił się korzystny dla nich wynik 3-2, a na początku drugiej kwarty (12 min) wyszli na prowadzenie 17-16. Dalsze minuty pierwszej połowy przebiegały już jednak pod dyktando gospodarzy i na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 38-27 dla zespołu z Wieliczki. Trzecia kwarta znów miała wyrównany przebieg, ale w czwartej na boisku niepodzielnie panowali miejscowi i spotkanie zakończyło się ich wygraną 79-53 (16-15, 22-12, 15-14, 26-12).

MUKS 1811 Unia: Grzegorz Idziak 17, Miłosz Tyrka 12, Adrian Szumlański 8, Jakub Więckowski 7, Igor Michalski 5, Wiktor Dydyński 2, Sebastian Dynda 2, Jan Camara 0, Arkadiusz Cholewa 0, Bartosz Opioła 0, Dominik Podraza 0, Eryk Styrkowiec 0.

W klasie chłopców, MUKS 1811 Unia Tarnów zagrał na własnym boisku z innym niepokonanym zespołem, AZS UJK Kielce. Początek meczu należał zdecydowanie do przyjezdnych, którzy w 5 min prowadzili 16-4. W końcówce pierwszej kwarty podopieczni Łukasza Stawarza odrobili większość tych strat i po dziesięciu minutach przegrywali różnicą sześciu tylko punktów. Dalsze minuty spotkania miały bardzo wyrównany przebieg. Do przerwy kielczanie prowadzili już tylko 43-42, a po trzydziestu minutach było 65-61 dla gości. Wynik był sprawą otwartą do samego końca. W końcówce przy dwupunktowym prowadzeniu gości, piłkę mieli tarnowianie. Niestety, nie udało im się trafić do kosza i przegrali 74-76 (16-22, 26-21, 19-22, 13-11).

MUKS 1811 Unia: Bartosz Opioła 28, Przemysław Gołąb 14, Eryk Styrkowiec 11, Mikołaj Wróbel 8, Wojciech Gancarz 4, Szymon Skrzypek 4, Jakub Piwowarczyk 2, Maksymilian Sereda 2, Igor Michalski 1, Mateusz Baziak 0, Jakub Kocan 0, Adam Nowakowski 0.