Komplet zwycięstw w ligach piłkarskich - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Komplet zwycięstw w ligach piłkarskich

Przedostatni wrześniowy weekend był bardzo udany dla tarnowskich zespołów występujących w seniorskich ligach piłki nożnej. W pięciu meczach – pięciu, gdyż spotkanie kobiecej drużyny Tarnovii zostało przełożone, a męska „jedenastka” tego klubu pauzowała – zdobyły one komplet punktów.

Bez porażki w trzeciej lidze pozostają piłkarki drugiej drużyny Tarnovii. W piątej kolejce zawodniczki beniaminka zmierzyły się na wyjeździe z Pogorzanką Pogorzyce. Pierwsza bramka padła w 28 min, gdy miejscową bramkarkę pokonała Agnieszka Derus. Niespełna kwadrans później (42 min) do remisu doprowadziła Anna Staszczak, w 44 min po raz drugi między słupki trafiła natomiast Agnieszka Derus. W 53 min było już 3-1, a to za sprawą strzału Emilii Bochenek. Po godzinie gry hat-trick skompletowała Agnieszka Derus, a wynik na 5-1 (2-1) dla Tarnovii II ustaliła w 62 min Aleksandra Skrzyniarz. Po tej wygranej tarnowianki umocniły się na drugim miejscu w tabeli, od lidera Dębu Zabierzów Bocheński dzielą je dwa punkty.

W ósmej kolejce wschodniej grupy małopolskiej czwartej ligi mężczyzn, Unia Tarnów pokonała na swoim boisku 2-1 (0-1) Watrę Białka Tatrzańska. Gospodarze zdobyli w tym meczu komplet punktów, ale wystawili swoich kibiców na sporą próbę nerwów, zwycięstwo zapewniając sobie dopiero w samej końcówce spotkania. Do przerwy 1-0 prowadzili goście, a bramkę strzelił w 44 min w zamieszaniu podbramkowym, Anglik Johnny Spike Gill. Do remisu doprowadził w 90 min Łukasz Popiela, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Mateusz Nowak. Obie te bramki tarnowianie zdobyli po strzałach głową, grając w przewadze po drugiej żółtej kartce dla Rafała Kostrzewy (87 min). Po ośmiu kolejkach „Jaskółki” plasują się w tabeli na drugiej pozycji, mając tyle samo punktów co lider, Bruk-Bet Termalica II Nieciecza oraz klasyfikowane tuż za nimi zespoły Glinika Gorlice i BKS-u Bochnia.

Bez straty punktów pozostają występujący w klasie okręgowej piłkarze Metalu Tarnów. W spotkaniu szóstej kolejki, lider zmierzył się w Tarnowie z Dunajcem Zakliczyn. W 14 min po strzale pod spojenie słupka z poprzeczką Arkadiusza Sadego, prowadzenie objęli goście. W 29 min wyrównującą bramkę zdobył – po dośrodkowaniu Daniela Przydziała – Albert Stolarz. Bramkę na wagę trzech punktów dla Metalu zdobył w 67 min Adrian Ślęzak, celnie główkując po centrze z rzutu wolnego Marcina Gruszki. Ostatecznie Metal wygrał 2-1 (1-1)

Powody do zadowolenia mieli po weekendowych spotkaniach kibice obu tarnowskich drużyn występujących w klasie „B”. Po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo sięgnęli piłkarze Błękitnych 1947 Tarnów, którzy zagrali na wyjeździe z Sokołem Wałki. Pojedynek rozpoczął się wprawdzie po myśli gospodarzy, którzy w 20 min objęli prowadzenie po strzale Mateusza Trzopa. W drugiej połowie między słupki trafiali jednak już tylko tarnowianie. Po godzinie gry do remisu doprowadził Arkadiusz Cieśla, pięć minut później bramkę zdobył Bartłomiej Wierzbicki, a wynik na 3-1 (0-1) ustalił w 82 min Dariusz Duda. Zwycięstwo to pozwoliło Błękitnym 1947 na awans na jedenaste miejsce. Wyjazdowe zwycięstwo odniosła w siódmej kolejce również tarnowska Iskra, która pokonała 4-1 LKS Niwka. Bramki dla naszej „jedenastki” zdobyli: Miłosz Mosio, Bartłomiej Jarmuła, Janusz Syrowy oraz Dawid Cich. Iskra zajmuje aktualnie ósmą pozycję w tabeli.