Końcówka zadecydowała o wygranej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Końcówka zadecydowała o wygranej

W czwartej kolejce spotkań o punkty w czwartej grupie drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, drugi zespół Grupy Azoty Unii Tarnów zagrał w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23 z AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce. „Siódemka” trenera Szczepana Greczyńskiego wygrała 34-31 (16-15) i aktualnie zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Mecz drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia II Tarnów - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce

Mecz rozpoczął się od bramek Kacpra Bednarza i Korneliusza Małka. W 6 min kielczanie doprowadzili jednak do remisu 3-3, a pięć minut później dzięki skutecznej grze duetu Łukasz Telka – Szymon Żaba-Żabiński, wygrywali 8-4. Trzy bramki Szymona Wajdy zmniejszyły straty Grupy Azoty Unii II do dwóch bramek (7-9), ale w 17 min po rzucie Jakuba Badonia, gospodarze przegrywali 8-12. Końcówka pierwszej połowy należała jednak zdecydowanie do „siódemki” trenera Szczepana Greczyńskiego. Już w 22 min po bramce Jakuba Kociuby na tablicy pojawił się wynik 11-12. Fragment spotkania między 24, a 29 minutą nasz zespół wygrał natomiast 4-0 i kolejnej bramkowej akcji Jakuba Kociuby prowadził 16-14.

Po zmianie stron pierwszą bramkę zdobył Korneliusz Małek, ale w 34 min Krystian Wojciechowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie 18-17. W dalszych minutach prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W 39 min było 21-20 dla zespołu z Tarnowa, sześć minut później to goście prowadzili 24-22, a w 52 min na tablicy wyświetlił się rezultat 29-28. Na sześć minut przed końcem notowano jeszcze remis 30-30. Rzut karny Jakuba Kociuby i bramka Konrada Wątroby, wyprowadziła Grupę Azoty Unię II na prowadzenie 32-30. Kielczanie odpowiedzieli bramkową akcją Łukasza Salwy (32-31 w 56 min), kolejna „siódemka” wykorzystana przez Jakuba Kociubę oraz celny rzut Mateusza Hoima przypieczętowały jednak zwycięstwo naszej drużyny.

Oba zespoły nie zakończyły tego spotkania w pełnych składach. W 56 min czerwoną i niebieską kartką ukarany został bowiem – za kopnięcie przeciwnika – Szymon Żaba-Żabiński, a dwie minuty później czerwone kartki z gradacji kar zobaczyli Kacper Bednarz i Łukasz Telka.

Grupa Azoty Unia II: Jakub Hołda, Olaf Drajewicz - Jakub Kociuba 8, Szymon Wajda 7, Mateusz Hoim 4, Korneliusz Małek 4, Konrad Wątroba 4, Kacper Bednarz 3, Kacper Zając 2, Klaudiusz Kasprzyk 1, Dominik Starzyk 1, Jakub Pogonowski, Igor Tarczoń.