Koniec pucharowej przygody „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koniec pucharowej przygody „Jaskółek”

Dobiegła końca pucharowa przygoda piłkarzy ręcznych Grupy Azoty Unii Tarnów. W rozegranym w piątek meczu 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski, tarnowianie przegrali na wyjeździe 20-24 (14-13) z Gwardią Opole. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały zagrali w Opolu bez Tarasa Minotskyiego, który powołany został do reprezentacji Ukrainy.

Shuichi Yoshida w walce z zawodnikiem Górnika Zabrze

W 4 min Gwardia prowadziła 3-2, pięć minut później po trafieniach Alberta Sanka, Jakuba Kowalika i Shuichi Yoshidy było jednak 5-3 dla Grupy Azoty Unii. Między 11 a 13 min trzy bramki z rzędu zdobył Roman Chychykalo i na tablicy pojawił się wynik 7-6. Do 20 min obie „siódemki” trafiały na przemian i po akcji Pawła Podsiadły było 10-10. Cztery minuty później tarnowianie przegrywali 10-12, ale końcówka pierwszej połowy należała do zespołu trenera Tomasza Strząbały. Na cztery bramki Grupy Azoty Unii, Gwardia odpowiedziała tylko rzutem karnym Marka Hryniewicza i do szatni oba zespoły zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu naszej drużyny.

Początkowe fragmenty drugiej połowy przebiegały pod znakiem gry bramka za bramkę i w 39 min po rzucie Marcina Wajdy było 17-16 dla Grupy Azoty Unii. Było to jednak ostatnie w tym meczu prowadzenie „Jaskółek”. Trzy minuty później, po ósmej bramce Romana Chychykaly, na tablicy pojawił się rezultat 18-17. W 47 min Marcin Wajda doprowadził wprawdzie do remisu 19-19, ale po kolejnych czterech minutach i dwóch trafieniach Noa Zubaca oraz bramce Fabiana Sosny było 22-19. Straty tarnowian zmniejszył Paweł Podsiadło, trafienia wychowanka MKS Pałac Młodzieży, Mateusza Wojdana i Noa Zubaca przypieczętowały jednak wygraną Gwardii.

Grupa Azoty Unia: Marek Bartosik, Patryk Małecki - Shuichi Yoshida 4, Przemysław Mrozowicz 3, Jakub Kowalik 2, Paweł Podsiadło 2, Albert Sanek 2, Marcin Wajda 2, Ajdin Zahirović 2, Aliaksandr Bushkou 1, Keisuke Matsuura 1, Michał Słupski 1, Kenya Kasahara, Korneliusz Małek, Jakub Sikora.