Konin znów szczęśliwy dla Gracjana Ciurei - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Konin znów szczęśliwy dla Gracjana Ciurei

Konin po raz kolejny okazał się szczęśliwy dla pięściarza Tigera Tarnów, Gracjana Ciurei. Tarnowianin, który w ubiegłym roku triumfował tam w Mistrzostwach Polski kadetów, tym razem zdobył w mieście nad Wartą złoty medal XXVI Mistrzostw Polski juniorów w kategorii 49 kg.

W pierwszej walce mistrzowskiego turnieju, Gracjan Ciureja pokonał przed czasem Sebastiana Lubeckiego z UKS Boxing Sokółka. W ćwierćfinale, tarnowianin zwyciężył przez RSC w pierwszej rundzie Jakuba Cholajdę z UKS Włókiennik Łódź. W półfinale zawodnik Tigera wygrał jednogłośnie na punkty (5-0) z Michałem Stępniakiem z BKS Olimp Lublin, w finale zwyciężył natomiast 3-2 Gabriela Blezienia z UKS Morsy Dębica.

Gracjan Ciureja startował także – jako reprezentant Polski – w odbywającym się w Szczecinie, Międzynarodowym Turnieju Bokserskim. Przeciwnikiem, walczącego tym razem w kategorii 52 kg, tarnowianina był reprezentant Niemiec, medalista Mistrzostw Europy, Sadek Lazem. Z relacji trenera polskiej kadry wynika, że pierwsze dwie rundy były bardzo wyrównane, a trzecią wygrał nasz zawodnik. Inaczej przebieg walki widzieli jednak sędziowie, punktując 2-1 dla reprezentanta Niemiec.

Bardzo dobrze spisali się również pięściarze Tigera Tarnów, występujący w III Międzynarodowym Memoriale Bokserskim im. Ryszarda Jarnota w Libiążu. Walczący w kategorii 60 kg – wyższej niż zwykle - Kacper Ciureja zmierzył się z Adrianem Klimą z MOSM Tychy, po ładnym i zaciętym pojedynku zwyciężając jednogłośnie na punkty (3-0). Drugi z występujących w Libiążu zawodników Tigera, Kevin Rybakowski, w pojedynku w wadze 80 kg wygrał przez RSC w pierwszej rundzie z Erykiem Janochą z Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego. Tarnowskim pięściarzom sekundowali w narożniku sekundowali trenerzy: Józef Sadko i Piotr Biś.

Już w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia, pięściarzy Tigera zobaczyć będzie można w Tarnowie. W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Gumniskiej rozegrany zostanie bowiem Międzynarodowy Turniej Bokserski. Początek o godz. 12, wstęp wolny.