Koszykarki MKS PM Tarnów najlepsze w lidze młodziczek „B” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki MKS PM Tarnów najlepsze w lidze młodziczek „B”

Do zakończenia rozgrywek w małopolsko-świętokrzyskiej lidze młodziczek „B” w koszykówce pozostał jeszcze wprawdzie turniej w Bochni, wiadomo już jednak, że tytuł mistrzowski zdobyła prowadzona przez trenera Mariusza Siedlika ekipa MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Młodziczki "B" (koszykarki) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W zawodach rozegranych w Starachowicach, w pierwszym meczu najmłodsze koszykarki Pałacu zmierzyły się z MKS Bochnia. Podobnie, jak pierwszy w sezonie mecz tych drużyn, pojedynek ten miał jednostronny przebieg. Po dziesięciu minutach tarnowianki prowadziły już różnicą osiemnastu „oczek”. W drugiej kwarcie nie pozwoliły natomiast rywalkom na zdobycie punktów z gry i do przerwy wygrywały 42-5. Po zmianie stron wyższość podopiecznych trenera Mariusza Siedlika była jeszcze bardziej zdecydowana – zwłaszcza w ostatniej kwarcie – i mecz zakończył się ich wygraną 90-11 (22-4, 20-1, 18-4, 30-2).

O wiele bardziej zacięty przebieg miał pojedynek z gospodyniami turnieju, ekipą UMKS Gracz Starachowice. Pierwsza jego kwarta zakończyła się remisowo. W drugiej o dwa punkty lepsze okazały się tarnowianki i na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 25-23 dla Pałacu. Gdy po trzydziestu minutach zespół trenera Mariusza Siedlika prowadził 41-29 wydawało się, że losy rywalizacji są już rozstrzygnięte. Tymczasem w ostatniej kwarcie wyraźnie skuteczniejsze okazały się koszykarki ze Starachowic. Nie udało im się jednak dogonić MKS Pałac Młodzieży, który zwyciężył 46-44 (17-17, 8-6, 16-6, 5-15).

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Sacha 18 i 11, Oliwia Hołda 14 i 5, Zofia Łabędź 12 i 15, Nina Henich 10 i 2, Liwia Winkowska 10 i 4, Emilia Mączko 9 i 3, Natalia Bogusz 8 i 2, Kamila Skórka 4 i 0, Maja Tadel 3 i 0, Daria Siedlik 2 i 4.

***

Tarnowianki zakończyły sezon (turniej w Bochni rozegrany zostanie bez ich udziału) z kompletem sześciu wygranych i bilansem punktów 365-203. Mistrzowską drużynę tworzyły: Paulina Sacha 78, Zofia Łabędź 68, Oliwia Hołda 49, Emilia Mączko 39, Liwia Winkowska 34, Natalia Bogusz 24, Marlena Magiera 24, Daria Siedlik 22, Nina Henich 16, Kamila Skórka 8 oraz Maja Tadel 3.