Koszykarki Pałacu bez porażki na wyjeździe - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu bez porażki na wyjeździe

Trzecie w tym sezonie zwycięstwo odniosły drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Drużyna trenowana przez Krzysztofa Wawrzonka pokonała w Zabierzowie 79-49 (29-8, 9-13, 18-12, 23-16) tamtejszy SKF Jura Basket, przedłużając tym samym do trzech serię wygranych na wyjeździe.

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Tarnowianki bardzo dobrze rozpoczęły ten mecz. W 1 min było wprawdzie 2-2, ale potem nasz zespół zdobył trzynaście punktów z rzędu i cztery minuty później po akcji Debory Sajdak-Malec prowadził 15-2. Trzynastopunktowa przewaga Pałacu utrzymywała się jeszcze na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty (21-8). Końcówkę tej odsłony tarnowianki wygrały jednak 8-0, ostatnie w tej części meczu punkty zdobywając po rzucie swojej kapitan, Pauliny Liszki.

W pierwszych minutach drugiej kwarty oba zespoły miały problemy ze zdobywaniem punktów, stąd też w 15 min po „trójce” Pauliny Liszki (ta sama zawodniczka otworzyła wynik kwarty) było 34-10. Dwie minuty później dzięki dwóm trafieniom Kingi Jaworskiej, na tablicy pojawił się wynik 38-12. Do końca kwarty tarnowianki nie powiększyły już jednak swojego dorobku punktowego. Gospodynie zdobyły natomiast w tym czasie dziewięć punktów i do przerwy przegrywały 21-38.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Kornelii Jaworskiej oraz trzypunktowego rzutu Debory Sajdak-Malec (21-43 w 22 min). W odpowiedzi siedem punktów zdobyły gospodynie i w 24 min było 28-43. Riposta podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka była jednak błyskawiczna. Kolejny fragment meczu wygrały 9-0 i w 26 min po „trójce” Magdaleny Maksymowicz prowadziły 52-28. Ostatnie fragmenty trzeciej kwarty przyniosły kosmetyczną już tylko zmianę wyniku i po trzydziestu minutach, MKS PM wygrywał 56-33.

W 32 min dzięki dwóm trafieniom Gabrieli Ramian było już 60-33 dla Pałacu, a cztery minuty później po rzucie wolnym Kingi Jaworskiej, tarnowianki wygrywały 66-37. Po kolejnej „trójce” Debory Sajdak-Malec i czterech punktach Kingi Jaworskiej, na początku 39 min przewaga naszego zespołu wzrosła do trzydziestu czterech „oczek” (41-75). W końcówce koszykarki z Zabierzowa nieznacznie zmniejszyły straty, przegrywając ostatecznie różnicą trzydziestu punktów.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 21 (1x3), Debora Sajdak-Malec 16 (2x3), Kinga Jaworska 15, Magdalena Maksymowicz 13 (1x3), Kinga Jaworska 8, Gabriela Ramian 4, Gabriela Wajda 2, Emilia Bartoszek 0, Aleksandra Kopacz 0.