Koszykarki Pałacu czekają na półfinałowe rywalki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu czekają na półfinałowe rywalki

W ostatniej kolejce drugiej ligi kobiet, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyły się na wyjeździe z SPZ WJM Krasne Błażowa. Spotkanie to zakończyło się wygraną naszego zespołu 61-50 (20-16, 13-14, 15-11, 13-9).

Mecz drugiej ligi koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - Wisła CanPack Kraków

Bardzo długo żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi większej niż jednopunktowa (jedynie w 1 min po trafieniu Julii Hatalskiej było 0-2). Dopiero w 6 min po „trójce” Zuzanny Piwkowskiej na tablicy pojawił się wynik 11-13. Na początku 10 min, Sabina Stygar powiększyła przewagę Pałacu do trzech „oczek” (14-17), a po trafieniu Weroniki Węglarz pierwsza kwarta zakończyła się czteropunktową wygraną ekipy trenera Krzysztofa Wawrzonka.

W 13 min po czterech punktach Emilii Wawrzon dystans dzielący oba zespoły wzrósł do ośmiu punktów (16-24). Cztery minuty później zza linii 6.75 m trafiła jednak Magdalena Babieczko i było 25-28. W 18 min przewaga Pałacu zmalała nawet do dwóch punktów (30-28). Ostatecznie po „trójce” Aleksandry Klimas do przerwy tarnowianki wygrywały 33-30.

Pobyt w szatni lepiej podziałał na podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka, które w 22 min po akcji 2+1 Kingi Jaworskiej, prowadziły 38-30. Odpowiedź gospodyń była jednak błyskawiczna i pięć minut później rywalki przegrywały tylko 37-38. Kolejne akcje przyniosły trzy trafienia koszykarek z Tarnowa, stąd też w 29 min po dwóch rzutach Julii Hatalskiej na tablicy pojawił się rezultat 37-44. W końcówce trzeciej kwarty oba zespoły dorzuciły jeszcze po cztery punkty i po trzydziestu minutach było 41-48.

Po dwóch minutach gry w ostatniej „ćwiartce” było 45-50, dzięki rzutowi za trzy punkty Pauliny Liszki w 35 min Pałac prowadził jednak 57-45. Minutę później miejscowe zbliżyły się na dystans siedmiu punktów (50-57), ale trafienia Aleksandry Kopacz i Julii Hatalskiej przypieczętowały wygraną zespołu trenera Krzysztofa Wawrzonka.

MKS Pałac Młodzieży: Julia Hatalska 12, Aleksandra Klimas 10 (1x3), Kinga Jaworska 7, Zuzanna Piwkowska 7 (1x3), Sabina Stygar 6, Emilia Wawrzon 6, Weronika Węglarz 6, Paulina Liszka 5 (1x3), Aleksandra Kopacz 2, Karolina Korcyl 0, Sylwia Słowik 0.

***

Tarnowianki z dorobkiem dziewięciu zwycięstw i trzech porażek, zakończyły rozgrywki na drugim miejscu, ustępując pola jedynie Ikarowi Niepołomice. Teraz czeka je występ w półfinałowym turnieju o awans do pierwszej ligi, który rozegrany zostanie w dniach 24-26 marca. Jego miejsce nie jest jeszcze znane, podobnie jak skład grup. Losowanie odbędzie się w środę, 15 marca.