Koszykarki Pałacu drugi raz przegrały z Ikarem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu drugi raz przegrały z Ikarem

Drugiej w tym sezonie porażki doznały drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Tarnowianki po raz drugi w tym sezonie nie sprostały Ikarowi Niepołomice, przegrywając na wyjeździe 69-88 (13-30, 10-20, 20-19, 26-19).

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Pierwsze cztery punkty zdobyła Iwona Janas. W odpowiedzi trafiły jednak Magdalena Maksymowicz oraz Debora Sajdak-Malec i w 4 min notowano wynik 4-4. Minutę później po akcji 2+1 Kingi Jaworskiej, podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka prowadziły 9-8. Kolejne minuty pierwszej kwarty przebiegały jednak pod dyktando gospodyń. Na dwie minuty przed końcem tej części spotkania koszykarki z Niepołomic prowadziły wprawdzie tylko 18-13, ale dzięki celnym rzutom Iwony Janas, Beaty Ossysek oraz Alicji Matczyńskiej-Patli (po dwa trafienia), po dziesięciu minutach wygrywały różnicą siedemnastu punktów.

Podobnie wyglądała gra w początkowych minutach drugiej kwarty. Rozpoczęła się ona co prawda od trafienia Katarzyny Śmiertki, ale w 15 min po rzucie Karoliny Ciężadło na tablicy pojawił się rezultat 41-17, a trzy minuty później Alicja Matczyńska-Patla doprowadziła do wyniku 50-19. W końcówce tej odsłony cztery punkty zdobyła Debora Sajdak-Malec i do przerwy Pałac przegrywał 23-50.

W pierwszych fragmentach drugiej połowy na boisku nadal dominowały niepołomiczanki, w 24 min po kolejnym trafieniu Karoliny Ciężadło Ikar prowadził 65-29. Dwie minuty później, po pięciu punktach Magdaleny Maksymowicz i rzucie Pauliny Liszki, notowano wynik 65-36. Kolejne cztery punkty zdobyły wprawdzie miejscowe, ale końcówkę trzeciej kwarty zespół trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrał 7-0 i po trzydziestu minutach przegrywał 43-69.

Po krótkiej przerwie, tarnowianki dorzuciły kolejne siedem punktów i w 33 min po dwóch celnych rzutach Gabrieli Ramian zmniejszyły straty do dziewiętnastu „oczek” (56-75). Na dwie minuty przed końcem, po „trójce” Iwony Janas było 84-61. Trafienie Pauliny Liszki oraz sześć z rzędu punktów Magdaleny Maksymowicz, pozwoliły naszej drużynie na doprowadzenie w 39 min do rezultatu 69-84, w ostatnich fragmentach zespół z Niedomic ponownie powiększył jednak dzielący oba zespoły dystans do dziewiętnastu punktów.

MKS Pałac Młodzieży: Magdalena Maksymowicz 19 (2x3), Debora Sajdak-Malec 16, Paulina Liszka 13, Gabriela Ramian 8, Kinga Jaworska 5, Emilia Bartoszek 2, Barbara Śmiertka 2, Katarzyna Śmiertka 2, Gabriela Wajda 2, Kornelia Jaworska 0, Aleksandra Kopacz 0, Sylwia Słowik 0.