Koszykarki Pałacu drugie w Niepołomicach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu drugie w Niepołomicach

Przygotowujące się do nowego sezonu koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrały w X Powiatowym Turnieju Koszykówki w Niepołomicach, w którym udział wzięły cztery drużyny drugoligowe. Podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka zajęły w nim drugie miejsce.

Pierwszym przeciwnikiem tarnowianek był ISWJ Wisła. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando koszykarek Pałacu. Już do przerwy wypracowały sobie one ponad dwudziestopunktową przewagę, aby po zmianie stron powiększyć ją do czterdziestu pięciu „oczek”. Mecz zakończył się zwycięstwem MKS PM 80-35 (24-12, 18-7, 21-9, 17-7).

O wyniku konfrontacji Pałacu z MOSiR-em Bochnia zadecydowała pierwsza kwarta, wygrana przez nasze zespół różnicą jedenastu punktów. Kolejne trzy „ćwiartki” miały bowiem bardzo wyrównany przebieg i podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka zwyciężyły 56-44 (17-6, 12-13, 15-14, 12-11).

Na zakończenie koszykarki Pałacu zmierzyły się z MTS Ikar Niepołomice. W pierwszych dziesięciu minutach o sześć punktów skuteczniejsze okazały się zawodniczki z Tarnowa. Kolejne dwie kwarty zakończyły się jednak czteropunktowymi wygranymi gospodyń, które po trzydziestu minutach prowadziły 46-44. Ostatnia odsłona również należała do niepołomiczanek, które w końcowym rozrachunku zwyciężyły 70-60 (14-20, 20-16, 12-8, 24-16).

Najlepszą zawodniczką Pałacu wybrana została Paulina Liszka. Powody do zadowolenia miała także Julia Świętochowska, która zwyciężyła w konkursie rzutów za trzy punkty.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 64 (2x3), Julia Świętochowska 43 (4x3), Kinga Jaworska 29, Barbara Śmiertka 25 (3x3), Martyna Kolbusz 17, Gabriela Wajda 14 (2x3), Agata Mojek 4