Koszykarki Pałacu kontynuują zwycięską serię - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu kontynuują zwycięską serię

Trwa zwycięska seria drugoligowych koszykarek MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W czwartym meczu, podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka sięgnęły po czwarte zwycięstwo. W pierwszym w tym sezonie spotkaniu w hali przy ul. Gumniskiej, tarnowianki pokonały 58-50 (14-19, 18-8, 15-14, 11-9) UKS Żak Nowy Sącz.

Mecz drugiej ligi koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - UKS Żak Nowy Sącz

W 3 min po „trójce” Magdaleny Maksymowicz, tarnowianki prowadziły 5-4. Dwie minuty później po pięciu z rzędu punktach Sabiny Kosakowskiej było jednak 11-5 dla drużyny z Nowego Sącza. Pięć punktów zdobytych przez koszykarki Pałacu z linii rzutów wolnych pozwoliło gospodyniom na zmniejszenie strat do trzech „oczek” (10-13 w 8 min), ale w 9 min po akcji Anny Orzeł zespół trenera Krzysztofa Wawrzonka przegrywał 10-19. Trafienia Natalii Malagi oraz Debory Sajdak-Malec zmniejszyły na koniec pierwszej kwarty dystans dzielący oba zespoły do pięciu punktów.

Druga odsłona rozpoczęła się od rzutów wolnych wykorzystanych przez Dianę Kosakowską (14-21 w 11 min). Potem, za sprawą punktów tercetu: Natalia Malaga (9 pkt.), Karolina Zając (5 pkt.), Paulina Liszka (4 pkt.) na boisku niepodzielnie panowały tarnowianki i w 18 min Pałac prowadził 32-23. Końcówka pierwszej połowy przyniosła cztery punkty sądeczanek, stąd do przerwy MKS PM wygrywał 32-27.

Po dwóch minutach gry po przerwie przewaga miejscowych zmalała do trzech punktów (34-31), a minutę później po rzucie za trzy punkty Aleksandry Michalczyk było 34-34. W odpowiedzi, zza linii 6.75 m trafiła także Karolina Zając (37-34 w 24 min), a następny fragment niedzielnego spotkania tarnowianki wygrały 10-4 i w 29 min prowadziły 47-38. Do ostatniej kwarty przystąpiły natomiast z sześciopunktową przewagą.

Pierwsze punkty w czwartej kwarcie były dziełem Anny Orzeł (47-43 w 31 min). W kolejnych minutach podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka zdobyły jednak dziewięć punktów z rzędu – Barbara Śmiertka 5 oraz Natalia Malaga 4 – i na dwie minuty przed końcem prowadziły 56-43. Na początku ostatniej minuty sądeczanki po trafieniu Orzeł zbliżyły się na dystans sześciu „oczek” (56-50), ale ostatnie słowo należało do Katarzyny Pasek, dla której były to jedyne punkty w meczu.

MKS Pałac Młodzieży: Natalia Malaga 21 (2x3), Karolina Zając 10 (2x3), Paulina Liszka 8, Debora Sajdak-Malec 7, Barbara Śmiertka 5, Magdalena Maksymowicz 3 (1x3), Katarzyna Pasek 2, Katarzyna Śmiertka 2, Aleksandra Kopacz 0, Emilia Wawrzon 0.