Koszykarki Pałacu o krok od wygrania finału „B” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu o krok od wygrania finału „B”

W pierwszym meczu rewanżowej rundy spotkań finału „B” drugiej ligi kobiet region południe, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyły się na wyjeździe z ISWJ Wisła. Spotkanie to zakończyło się pewną wygraną tarnowianek 91-74 (21-28, 15-19, 30-10, 25-17), które po tym zwycięstwie są już o krok od dziewiątego miejsca w końcowej klasyfikacji.

Pierwsza połowa wskazywała jednak na to, że gospodynie wezmą srogi rewanż za porażkę 87-92 z Tarnowa. Do przerwy wiślanki prowadziły bowiem 47-36. W 2 min po rzutach Justyny Brańki i Beaty Szarzec było 4-0. Potem miejscowe pięciokrotnie trafiły za trzy punkty i w 7 min po rzucie Justyny Pilch wygrywały 19-14. W drużynie Pałacu ciężar zdobywania punktów w tym fragmencie spotkania wzięła na siebie Magdalena Maksymowicz, która w tym momencie miała w dorobku już dziesięć „oczek”.  Na minutę przed końcem, wiślanki po trafieniu Beaty Szarzec prowadziły 28-18, trzypunktowy rzut Gabrieli Wajdy zmniejszył straty MKS Pałac Młodzieży do siedmiu punktów.

W 13 min po trafieniu za trzy punkty Julii Świętochowskiej było 33-26. Seria trafień Beaty Szarzec doprowadziła jednak minutę później do rezultatu 38-26, a w 16 min po rzucie Magdy Barabasz zespół z Wisły wygrywał 43-28. Na minutę przed końcem pierwszej połowy było nawet 47-31, po punktach Martyny Kolbusz i Kornelii Jaworskiej, na przerwę oba zespoły zeszły natomiast przy jedenastopunktowej przewadze ISWJ Wisła.

Druga połowa rozpoczęła się od wymiany „trójek” (Paulina Liszka i Karolina Kiraga), potem podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka zaczęły odrabiać straty. Rzut wolny Kornelii Jaworskiej, dwa trafienia Kingi Jaworskiej oraz trzy celne rzuty Julii Świętochowskiej, spowodowały, że w 25 min było 50-50. Minutę później Kornelia Jaworska wyprowadziła natomiast Pałac na pierwsze tego dnia prowadzenie (52-50). W odpowiedzi wiślanki wykorzystały dwa rzuty wolne (52-52 w 27 min), ale w 29 min tarnowianki prowadziły 60-52. W końcówce trzeciej kwarty zza linii 6.75 m trafiły Magdalena Maksymowicz oraz Gabriela Wajda i po trzydziestu minutach Pałac wygrywał 66-57.

W 32 min po akcji Julii Węglarz notowano wynik 72-59, pięć z rzędu punktów zdobytych przez Gabrielę Wajdę pozwoliło natomiast ekipie trenera Krzysztofa Wawrzonka na powiększenie dystansu do blisko dwudziestu „oczek” (79-61 w 35 min). W kolejnych akcjach gospodynie odrobiły część strat i w 37 min przegrywały 68-80. Rzuty wolne Pauliny Liszki oraz trafienie Magdaleny Maksymowicz doprowadziły do stanu 68-84 (38 min). Na minutę przed końcem tarnowianki prowadziły 86-74, a ich wygraną przypieczętowały rzut Magdaleny Maksymowicz oraz akcja 2+1 Kingi Jaworskiej.

MKS Pałac Młodzieży: Magdalena Maksymowicz 21 (2x3), Julia Świętochowska 15 (1x3), Paulina Liszka 14 (1x3), Gabriela Wajda 13 (3x3), Kornelia Jaworska 11, Kinga Jaworska 10, Martyna Kolbusz 5, Julia Węglarz 2.