Koszykarki Pałacu o krok od zwycięstwa w Bochni - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu o krok od zwycięstwa w Bochni

Bardzo blisko drugiego w tym sezonie zwycięstwa były w niedzielę drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Mimo ambitnej pogoni w końcówce meczu, ostatecznie podopieczne trenera Mariusza Siedlika przegrały jednak 71-72 (13-19, 17-15, 21-23, 20-15) wyjazdowy pojedynek z MOSiR Bochnia.

W 5 min po rzucie wolnym Aiszy Buczek gospodynie prowadziły 6-2. Dwie udane akcje Pauliny Liszki oraz trafienie Weroniki Skrabacz, spowodowały jednak że minutę później to tarnowianki wygrywały 8-6. Prowadzeniem tym nie cieszyły się jednak zbyt długo, gdyż w 8 min było już 14-8 dla MOSiR. Do końca pierwszej kwarty utrzymała się sześciopunktowa przewaga bochnianek, ale w 12 min gospodynie powiększyły ją do dwunastu „oczek” (25-13). Pięć minut później, po dwóch trafieniach Natalii Mazur, ekipa z Bochni wygrywała nawet 34-21, końcówka pierwszej połowy należała jednak do tarnowianek. Nasz zespół zdobył dziewięć punktów z rzędu (pięć z nich było dziełem Aliny Kłosowicz) i do przerwy przegrywał tylko 30-34.

Skuteczne akcje Aliny Kłosowicz i Pauliny Liszki, spowodowały, że w 22 min na tablicy pojawił się wynik 34-34. W odpowiedzi na punkty Sary Marczyk, za trzy punkty trafiły Sylwia Siedlik oraz Roksana Skrabacz i w 13 min Pałac wygrywał 40-36. Mało tego, minutę później dzięki dwóm trafieniom Aliny Kłosowicz było nawet 44-38 dla podopiecznych trenera Mariusza Siedlika. Dwie „trójki” bochnianek szybko doprowadziły jednak do remisu. Po kolejnych punktach Aliny Kłosowicz, Pałac na chwilę odzyskał prowadzenie (46-44 w 26 min), ale końcowe fragmenty trzeciej kwarty należały do miejscowych, które po trzydziestu minutach prowadziły 57-51.

W początkowych fragmentach ostatniej kwarty koszykarki MOSiR szybko powiększyły dzielący oba zespoły dystans do dwunastu punktów (65-53 w 34 min), a jeszcze w 38 min prowadziły 70-58. W tym momencie rozpoczęła się pogoń zawodniczek MKS Pałac Młodzieży. Po rzutach wolnych Aliny Kłosowicz i Weroniki Skrabacz, dwóch trafieniach Pauliny Liszki oraz akcji 2+1 tej ostatniej, na początku 40 min przewaga bochnianek stopniała do jednego zaledwie punktu (70-69). Niestety, chwilę później nie pomyliła się wykonująca rzuty wolne Sara Marczyk i punkty Pauliny Liszki nie były już w stanie odmienić losów spotkania.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 22, Alina Kłosowicz 19, Weronika Skrabacz 11, Sylwia Siedlik 9, Roksana Skrabacz 6, Julia Świętochowska 4, Patrycja Kwiek 0, Julia Węglarz 0.