Koszykarki Pałacu ósme w Polsce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu ósme w Polsce

Z ósmym miejscem wróciły koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów z rozgrywanego w Piasecznie finałowego turnieju Mistrzostw Polski do lat 14. Był to drugi w tym sezonie finał koszykarek Pałacu, w rywalizacji do lat 16 tarnowianki wywalczyły bowiem piątą lokatę w Polsce.

Przypomnijmy, że droga tarnowianek do finałowej potyczki rozpoczęła się od drugiego miejsca w Małopolsce. Następnie sięgnęły one po drugą lokatę w ćwierćfinale w Pawłowicach oraz wywalczyły drugą pozycję w półfinałowym turnieju w Toruniu. W drodze do najlepszej ósemki w kraju, zespół trenowany przez Pawła Michalika oraz Deborę Sajdak rozegrał osiemnaście spotkań i jedynie czterokrotnie musiał uznać wyższość rywalek.

W pierwszym meczu grupowym, tarnowianki przegrały w Piasecznie 43-57 (10-16, 15-18, 8-9, 10-14) z UKS Basket Zgorzelec. W drugim uległy 47-66 (10-21, 13-12, 10-16, 14-17) MPKK Sokołów OSiR Sokołów Podlaski, a na zakończenie pojedynków w grupie nie sprostały MKS MOS Deichmann Ślęzie Wrocław, przegrywając 35-59 (7-21, 12-20, 4-14, 12-4). Koszykarki Pałacu zajęły więc czwarte miejsce w grupie, a w spotkaniu o siódmą lokatę w końcowej klasyfikacji mistrzostw ich rywalem był Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Pojedynek ten zakończył się wygraną gorzowianek 70-53 (19-3, 13-13, 12-12, 26-25). Tarnowianki zakończyły więc turniej w Piasecznie bez wygranej, ale ósmą pozycję w gronie 93 zespołów występujących w rozgrywkach Polskiego Związku Koszykówki w tej kategorii wiekowej, uznać trzeba za spory sukces naszego klubu.

W finałowym turnieju zespół MKS Pałac Młodzieży grał w składzie: Oliwia Węglarz 44, Weronika Węglarz 34, Katarzyna Drelicharz 33, Klaudia Mojek 27, Katarzyna Rzepka 13, Adrianna Radwańska 9, Emilia Bartoszek 7, Katarzyna Śmiertka 4, Wiktoria Bąk 2, Gabriela Ramian 2, Barbara Śmiertka 2, Kaja Woźniak 1.

Warto dodać, że dobra postawa w całym cyklu rozgrywek Oliwii Węglarz, zaowocowała powołaniem jej na zgrupowanie kadry Polski do lat 14, które odbędzie się w dniach 28 lipca – 7 sierpnia w Gorlicach.