Koszykarki Pałacu pierwszy raz osiągnęły granicę 100 punktów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu pierwszy raz osiągnęły granicę 100 punktów

W przedostatniej kolejce pierwszej rundy spotkań w zasadniczej rundzie drugiej ligi kobiet, prowadzona przez trenera Krzysztofa Wawrzonka drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w hali przy ul. Gumniskiej z UKS Żak Nowy Sącz. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną gospodyń.

W 2 min na tablicy pojawił się wynik 2-2, ale już minutę później po serii punktów duetu Debora Sajdak-Malec – Katarzyna Śmiertka, było 11-2 dla Pałacu. Na początku 6 min tarnowianki prowadziły jeszcze tylko 16-6. Potem zdobyły jednak szesnaście punktów z rzędu i na minutę przed końcem pierwszej kwarty po punktach Pauliny Liszki wygrywały 32-6.

Druga kwarta rozpoczęła się od trafienia Barbary Śmiertki. Potem cztery punkty z rzędu zdobyła Gabriela Ramian i w 12 min ekipa trenera Krzysztofa Wawrzonka prowadziła już różnicą ponad 30 punktów (40-9). Kolejny fragment spotkania należał do sądeczanek i w połowie drugiej kwarty notowano rezultat 40-15. Po okresie wyrównanej gry, w 17 min na tablicy pojawił się wynik 45-21. Kolejne siedem punktów zdobyły wprawdzie sądeczanki (45-28 w 19 min), dzięki pięciu z rzędom punktom Magdaleny Maksymowicz oraz trafieniu Katarzyny Śmiertki, pierwsza połowa zakończyła się ponad dwudziestopunktową wygraną Pałacu (52-30).

Pierwsze punkty po przerwie zdobyły sądeczanki (dwa celne rzuty Martyny Sommer). Kolejny fragment spotkania nasz zespół znów wygrał jednak 16-0 – m.in. po serii trzech celnych rzutów Katarzyny Śmiertki oraz „trójkach” Pauliny Liszki i Magdaleny Maksymowicz – i w 25 min Pałac prowadził 68-32. W drugiej części trzeciej kwarty, tarnowianki zdobyły dokładnie dwa razy więcej punktów od rywalek i po trzydziestu minutach prowadziły 86-41.

W 32 min dwa rzuty wolne wykorzystała Gabriela Ramian i przewaga zespołu trenera Krzysztofa Wawrzonka wzrosła do 50 „oczek” (91-41). Dzięki dobrej skuteczności Anety Leśnickiej i trzypunktowemu rzutowi Martyny Sommer, w 35 min było 91-50, minutę później na tablicy pojawił się jednak rezultat 95-50. Granicę stu zdobytych punktów osiągnęły tarnowianki w 39 min po dwóch rzutach wolnych Aleksandry Kopacz (100-54). Efektowną wygraną Pałacu 103-56 (34-9, 18-21, 34-11, 17-15) przypieczętowała natomiast, najskuteczniejsza na parkiecie Katarzyna Śmiertka.

MKS Pałac Młodzieży: Katarzyna Śmiertka 23, Magdalena Maksymowicz 20 (3x3), Barbara Śmiertka 15 (1x3), Gabriela Ramian 12, Paulina Liszka 11 (1x3), Debora Sajdak-Malec 8, Gabriela Wajda 5 (1x3), Aleksandra Kopacz 4, Sylwia Słowik 3, Gabriela Kotlarz 2.