Koszykarki Pałacu pokonały lokalnego rywala - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu pokonały lokalnego rywala

W przedostatniej kolejce fazy zasadniczej południowej grupy drugiej ligi kobiet, koszykarki MKS Pałac Młodzieży podejmowały w hali przy ul. Gumniskiej, MOSiR II Bochnia. Tarnowianki wygrały różnicą blisko dwudziestu punktów, pieczętując tym samym drugie miejsce w tabeli.

Mecz drugiej ligi koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - MOSiR II Bochnia

W 4 min notowano wynik 6-6. Potem drużyna trenera Krzysztofa Wawrzonka zdobyła dziesięć punktów z rzędu i w 8 min po rzucie Barbary Śmiertki wygrywała 16-6. W odpowiedzi bochnianki powiększyły wprawdzie swój dorobek o sześć „oczek” (16-12 w 10 min), ale po trafieniu Emilii Wawrzon, pierwsza kwarta zakończyła się pięciopunktową wygraną Pałacu.

Po czterech minutach gry w drugiej kwarcie, rywalki zmniejszyły dzielący oba zespoły dystans do trzech punktów (22-19), kolejny fragment spotkania został jednak zdominowany przez tarnowianki. Podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka zdobyły 12 „oczek” z rzędu (w tym rzuty za trzy punkty Magdaleny Maksymowicz oraz Katarzyny Śmiertki) i w 19 min prowadziły 34-19. W końcówce pierwszej połowy punktowały tylko przyjezdne, ale na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 34-24 dla Pałacu.

W 24 min tarnowianki nadal prowadziły różnicą dziesięciu punktów (38-28). Kolejne minuty przyniosły strzelecki pojedynek Magdaleny Cabały z Barbarą Śmiertką. Zwycięsko wyszła z niego skrzydłowa Pałacu, stąd też w 16 min gospodynie wygrywały 46-32. Na minutę przed końcem trzeciej kwarty przewaga Pałacu zmalała do dziewięciu punktów (48-39), ale po trzydziestu minutach nasz zespół prowadził 55-39.

W początkowych minutach czwartej kwarty, przyjezdne odrobiły nieco strat i w 34 min przegrywały 45-58. Szybko jednak przewaga zespołu trenera Krzysztofa Wawrzonka osiągnęła rozmiary 20 punktów, w 38 min po rzucie Katarzyny Śmiertki Pałac wygrywał 68-48. Ostatecznie tarnowianki wygrały ten pojedynek 72-54 (18-13, 16-11, 21-15, 17-15).

MKS Pałac Młodzieży: Barbara Śmiertka 13, Katarzyna Śmiertka 13 (1x3), Paulina Liszka 12 (2x3), Emilia Wawrzon 12 (2x3), Magdalena Maksymowicz 11 (2x3), Debora Sajdak-Malec 6, Karolina Korcyl 4, Sylwia Słowik 1, Aleksandra Kopacz 0, Katarzyna Pasek 0.