Koszykarki Pałacu rozpoczęły od przegranej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu rozpoczęły od przegranej

Od wysokiej porażki rozpoczęły rozgrywki w drugiej lidze kobiet region południe, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W spotkaniu rozegranym w hali przy ul. Gumniskiej podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka przegrały z Contimax MOSiR-em Bochnia 42-92 (16-19, 10-25, 3-24, 13-24).

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando przyjezdnych. Już w 1 min po akcjach Aiszy Buczek i Gabrieli Rak bochnianki prowadziły 4-0. Skuteczna gra kapitan tarnowskiego zespołu, Pauliny Liszki, spowodowała, że w 3 min tarnowianki przegrywały tylko 5-7, na początku 5 min po „trójce” Magdaleny Puter było już jednak 12-5 dla ekipy z Bochni. W 9 min przyjezdne wygrywały nawet 17-9, seria pięciu z rzędu punktów Magdaleny Maksymowicz pozwoliła jednak tarnowiankom na zmniejszenie strat do trzech „oczek” (17-14).

W 11 min po rzutach wolnych Pauliny Liszki, koszykarki Pałacu przygrywały jedynie 18-19. Dwie minuty później było już jednak 25-18 dla przyjezdnych. Akcja 2+1 oraz kolejny celny rzut Pauliny Liszki, spowodowały, w 14 min Contimax MOSiR prowadził tylko 27-23. Dalsze minuty drugiej kwarty oraz cała trzecia część meczu przyniosły jednak dominację bochnianek. Do końca pierwszej połowy zdobyły one siedemnaście punktów, tracąc zaledwie trzy („trójka” Julii Świętochowskiej na 34-26) i do przerwy prowadziły 44-26.

O trzeciej kwarcie podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka będą chyba chciały z pewnością jak najszybciej zapomnieć. Początkowe dziewięć jej minut przegrały bowiem 0-21, a jedyne punkty zdobyły dzięki celnemu rzutowi zza linii 6.75 m Pauliny Liszki. Efekt tego był taki, że po trzydziestu minutach było 68-29 dla zespołu z Bochni.

Początkowe minuty ostatniej kwarty przyniosły grę kosz za kosz i w 35 min tarnowianki przegrywały 37-76. Minutę później po „trójce” Agnieszki Krawiec i akcji Wiktorii Zając było 37-81, a w 38 min Kinga Jaworska doprowadziła do wyniku 42-84. W ostatnich dwóch minutach bochnianki dorzuciły do swojego dorobku jeszcze osiem punktów, powiększając tym samym dzielący oba zespoły dystans do 50 „oczek”.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 21, Magdalena Maksymowicz 9, Julia Węglarz 5, Julia Świętochowska 3, Kinga Jaworska 2, Agata Mojek 2, Emilia Bartoszek 0, Martyna Kolbusz 0, Debora Sajdak 0.