Koszykarki Pałacu triumfowały w Wiśle - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu triumfowały w Wiśle

Występujące w drugiej lidze koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zajęły w swojej grupie piąte miejsce i w drugiej części sezonu rywalizują w finale „B” o miejsca 9-12. W pierwszym spotkaniu tej fazy rywalizacji, podopieczne trenera Mariusza Siedlika pokonały na wyjeździe 90-80 (26-19, 17-20, 26-16, 21-25) ISWJ Wisła.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla tarnowianek, które w 2 min po rzutach Julii Świętochowskiej i Patrycji Kwiek oraz „trójce” Pauliny Liszki, prowadziły 7-0. Dwie minuty później było jeszcze 11-5, ale w 6 min to gospodynie wygrywały 12-11. Prowadzeniem tym miejscowe nie cieszyły się jednak zbyt długo, dzięki bardzo skutecznej grze Julii Świętochowskiej (dziewięć punktów w tym fragmencie spotkania), w 8 min koszykarki Pałacu prowadziły bowiem 21-13 i kilkupunktowe prowadzenie utrzymały do końca kwarty.

W 12 min, po drugim tego dnia rzucie za trzy punkty Pauliny Liszki oraz akcji Gabrieli Boguszewskiej, przewaga podopiecznych trenera Mariusza Siedlika wzrosła do dwunastu punktów (31-19). Trzy minuty później było jednak tylko 33-29, a w 37 min kapitan gospodarzy, Marcelina Strządała rzutem za trzy punkty doprowadziła do remisu 35-35. W końcówce kwarty trafiały jednak Patrycja Kwiek oraz Paulina Liszka i pierwsza połowa zakończyła się czteropunktową wygraną tarnowianek.

Po wznowieniu gry po przerwie, dystans dzielący oba zespoły błyskawicznie wzrósł do piętnastu „oczek”. Dzięki siedmiu punktom Pauliny Liszki i dwóm rzutom Patrycji Kwiek, tarnowianki wygrały początkowe trzy minuty trzeciej kwarty 11-0 i w 23 min prowadziły już 54-39. Na początku 29 min przewaga ta stopniała wprawdzie do siedmiu punktów (60-53), ale na koniec trzeciej kwarty koszykarki Pałacu prowadziły 69-55.

W ostatniej części meczu oba zespoły zdobywały już punkty praktycznie na przemian, stąd też w 39 min po akcji Julii Świętochowskiej było 90-74 dla MKS Pałac Młodzieży. W ostatniej minucie gospodynie oddały jeszcze trzy celne rzuty, zmniejszając rozmiary przegranej do dziesięciu punktów.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 22, Julia Świętochowska 22, Patrycja Kwiek 16, Weronika Skrabacz 14, Sylwia Siedlik 12, Gabriela Boguszewska 4, Martyna Kolbusz 0.