Koszykarki Pałacu trzecie w Gdyni - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu trzecie w Gdyni

Koszykarkom MKS Pałac Młodzieży Tarnów nie udało się awansować do półfinałów Mistrzostw Polski juniorek. W dokończonym podczas weekendu ćwierćfinałowym turnieju w Gdyni, podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka doznały dwóch porażek, kończąc rywalizację na trzeciej pozycji. Awans wywalczyły zespoły z Gdyni i Gorzowa Wielkopolskiego.

W sobotę tarnowianki zmierzyły się z Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Spotkanie rozpoczęło się od „trójki” Gabrieli Wajdy, a w 3 min po rzucie Katarzyny Śmiertki, Pałac prowadził 7-2. Na początku 6 min do remisu doprowadziła Maja Maćkowiak (9-9), na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty, Gabriela Ramian wyprowadziła jednak nasz zespół na prowadzenie 13-9. W końcówce tej odsłony punktowały tylko gorzowianki, ale po dziesięciu minutach jednym punktem wygrywał Pałac. W drugiej kwarcie podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka zagrały bardzo nieskutecznie. Wystarczy powiedzieć, że jedyne w tej części meczu punkty z gry zdobyła dla Pałacu Katarzyna Śmiertka, doprowadzając w 18 min do stanu 16-31. Końcówka pierwszej połowy przyniosła akcję 2+1 Mai Maćkowiak, po której zespół z Gorzowa Wielkopolskiego prowadził do przerwy 34-16.

Początek drugiej połowy przyniósł dwa trafienia Gabrieli Ramian (20-34 w 11 min), ale w 15 min Pałac przegrywał 20-43. Kolejny fragment spotkania znów należał do koszykarek z Tarnowa, stąd też pod koniec 28 min po rzucie Barbary Śmiertki na tablicy pojawił się wynik 32-45. Ostatnie w trzeciej kwarcie punkty zdobyła jednak Hanna Tamm, jej trzypunktowe trafienie spowodowało, że po trzydziestu minutach zawodniczki Enea AZS AJP prowadziły 48-32. Początkowe fragmenty ostatniej kwarty przyniosły grę kosz za kosz i w 34 min po rzucie Igi Lewandowskiej Pałac przegrywał 42-57. Trafienia Emilii Bartoszek i Gabrieli Wajdy, pozwoliły tarnowiankom na zmniejszenie strat do jedenastu punktów (46-57 w 36 min), na dwie minuty przed końcem rywalki prowadziły jednak różnicą szesnastu „oczek” (62-46). W odpowiedzi na „trójkę” Gabrieli Ramian, gorzowianki zdobyły natomiast siedem punktów, zwyciężając 69-49 (12-13, 22-3, 14-16, 21-17).

W ostatnim pojedynku koszykarki Pałacu zagrały z gospodyniami turnieju, zespołem GTK Gdynia. Po minucie gry gdynianki prowadziły już 8-0, a w 2 min 2-2. Po trzech punktach zdobytych przez Barbarę Śmiertkę, tarnowianki zmniejszyły straty do siedmiu punktów (17-10 w 4 min), ale w 7 min przegrywały 10-24. Czternastopunktowa przewaga gospodyń utrzymała się do końca pierwszej kwarty. W drugą kwartę zdecydowanie lepiej weszły tarnowianki. W pierwszej minucie tej części gry zdobyły one siedem punktów nie tracąc żadnego i po rzucie wolnym Barbary Śmiertki przegrywały tylko 24-31. Na kolejny celny rzut podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka czekać jednak trzeba było do 17 min, kiedy to po trafieniu Katarzyny Śmiertki notowano wynik 26-44. W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie punktowała jeszcze Gabriela Ramian i do przerwy nasz zespół przegrywał 30-44.

W 24 min koszykarki GTK wygrywały 52-37. Sygnał do odrabiania strat dała Gabriela Wajda, trafiając najpierw za trzy, a chwilę później za dwa punkty (52-42 w 25 min). Trafienia Gabrieli Ramian i Barbary Śmiertki spowodowały natomiast, że w 28 min MKS Pałac Młodzieży przegrywał tylko 49-52. Po trzech kwartach GTK prowadził 6-51. W 34 min na tablicy pojawił się wynik 60-55 dla zespołu z Gdyni, ale minutę później po rzucie Katarzyny Śmiertki i „trójce” Gabrieli Wajdy było 60-60. Jeszcze w połowie 36 min Pałac przegrywał tylko 62-63 i kwestia wyniku była jak najbardziej otwarta. Końcowe minuty koszykarki z Gdyni wygrały jednak 13-0, w całym meczu zwyciężając 76-62 (31-17, 13-13, 12-21, 20-11).

MKS Pałac Młodzieży: Gabriela Ramian 16 i 12, Gabriela Wajda 14 i 18, Aleksandra Kopacz 8 i 3, Katarzyna Śmiertka 5 i 13, Barbara Śmiertka 4 i 11, Emilia Bartoszek 2 i 2, Karolina Korcyl 0 i 3, Gabriela Kotlarz 0 i 0, Sylwia Słowik 0 i 0, Emilia Wawrzon 0 i 0, Inga Hebda – i 0, Oliwia Iwaniec – i 0.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu, rozegranym 26 marca, Pałac pokonał 66-61 (12-16, 4-24, 27-8, 23-13) MKS MOS Katowice.