Koszykarki Pałacu wygrały po raz siódmy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu wygrały po raz siódmy

Siódme już zwycięstwo – przy jednej tylko porażce – odniosły w sobotę koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W spotkaniu rozegranym w hali przy ul. Gumniskiej, tarnowianki po raz drugi w tym sezonie zwyciężyły Wisłę CanPack II Kraków.

Mecz II ligi koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - Wisła CanPack II Kraków

Pierwsze punkty zdobyły krakowianki, ale w 4 min po dwóch trafieniach Kingi Jaworskiej oraz rzutach Magdaleny Maksymowicz i Pauliny Liszki, było 8-2 dla zespołu trenera Krzysztofa Wawrzonka. Minutę później tarnowianki prowadziły 10-6, „trójka” Magdaleny Maksymowicz oraz kolejny celny rzut najskuteczniejszej na boisku Kingi Jaworskiej, pozwoliły jednak Pałacowi na powiększenie przewagi do dziewięciu „oczek” (15-6). W kolejnych minutach historia powtórzyła się. W 8 min krakowianki zmniejszyły straty do sześciu punktów (17-11), na początku 10 min po rzucie Kornelii Jaworskiej było natomiast 21-11. Po punktach Gabrieli Ramian pierwsza kwarta zakończyła się jedenastopunktową wygraną naszego zespołu.

Kolejne trafienie tej zawodniczki powiększyło przewagę Pałacu do piętnastu punktów (27-12 w 12 min). W 14 min po trzypunktowym rzucie Katarzyny Śmiertki i akcji Emilii Bartoszek na tablicy pojawił się natomiast wynik 32-14. Na trzy minuty przed końcem drugiej kwarty tarnowianki prowadziły jeszcze 36-18. Seria pięciu punktów przyjezdnych zmniejszyła dystans dzielący oba zespoły do trzynastu „oczek” (36-23 w 19 min) i z taką właśnie przewagą MKS PM zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron pierwsze osiem punktów zdobyły tarnowianki (48-27 w 23 min). W odpowiedzi cztery punkty zdobyły wprawdzie przyjezdne (48-31 w 24 min), ale w 27 min po czterech rzutach wolnych wykorzystanych przez Magdalenę Maksymowicz na tablicy pojawił się rezultat 54-31. Na dwie minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty, Pałac prowadził 56-37. Trafienie Emilii Bartoszek oraz pięć z rzędu punktów Barbary Śmiertki, pozwoliły jednak podopiecznym na powiększenie przewagi do 26 punktów. Po trzydziestu minutach tarnowianki prowadziły 63-37.

W początkowych minutach ostatniej kwarty nieco więcej z gry miały koszykarki z Krakowa. Pierwsze w tej części gry punkty zdobyła wprawdzie Emilia Bartoszek, ale w 36 min po trafieniach Natalii Kwiecień i Klaudii Góral było 71-51. Dwie minuty później dzięki rzutowi Aleksandry Kopacz na tablicy pojawił się rezultat 79-52. W końcówce oba zespoły zdobyły jeszcze po cztery punkty i mecz zakończył się wygraną Pałacu 83-56 (23-12, 17-15, 23-10, 20-19).

MKS Pałac Młodzieży: Kinga Jaworska 16, Magdalena Maksymowicz 13 (1x3), Gabriela Ramian 10, Barbara Śmiertka 9, Emilia Bartoszek 8, Katarzyna Śmiertka 7 (1x3), Kornelia Jaworska 6, Aleksandra Kopacz 4, Gabriela Kotlarz 4, Paulina Liszka 4, Gabriela Wajda 2, Sylwia Słowik 0.