Koszykarki Pałacu wygrały turniej w Nowym Sączu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu wygrały turniej w Nowym Sączu

Prowadzona przez trenera Pawła Michalika drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zwyciężyła w odbywającym się w Nowym Sączu, dwudniowym VII Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Juniorek „Sport łączy ludzi”. Tarnowianki nie tylko wygrały wszystkie pięć spotkań, ale i sięgnęły po komplet wyróżnień indywidualnych.

W pierwszym meczu podopieczne trenera Pawła Michalika zmierzyły się z MLKS MOS Rzeszów. Po dwóch kwartach tarnowianki prowadziły 27-18, trzecią przegrały jednak różnicą trzynastu punktów i w ostatniej części spotkania odrabiać musiały czteropunktową stratę. Odrobiły ją z nawiązką, zwyciężając 49-44 (16-10, 11-8, 9-22, 13-4).

Drugim rywalem Pałacu był MOSiR Bochnia. Po pierwszej wyrównanej „ćwiartce”, w drugiej koszykarki Pałacu zdobyły ponad dwa razy więcej punktów od przeciwniczek i do przerwy wygrywały 19-13. Po trzeciej kwarcie ich przewaga zmalała co prawda do czterech punktów (28-24), w czwartej odsłonie tarnowianki nie straciły jednak żadnego punktu (!), wygrywając 40-24 (7-8, 12-5, 9-11, 12-0).

Niedzielne występy tarnowianki rozpoczęły od pojedynku z gospodyniami, zespołem UKS Żak Nowy Sącz. Już w pierwszej kwarcie koszykarki Pałacu wypracowały sobie trzynastopunktową przewagę, na przerwę zeszły natomiast prowadząc 35-15. Druga połowa miała zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg i mecz zakończył się wygraną naszej ekipy 66-38 (17-4, 18-11, 16-12, 15-11).

O pojedynku z MOSiR-em Przeworsk na dobrą sprawę można jedynie napisać, że się odbył. Rywalki ani przez moment nie były bowiem w stanie nawiązać walki z drużyną MKS Pałac Młodzieży, przegrywając 10-66 (4-23, 2-18, 2-9, 2-16).

Na zakończenie drużyna trenera Pawła Michalika zmierzyła się ze słowackim BKM Bardejov. Pierwsza kwarta niespodziewanie należała do Słowaczek, które we wcześniejszych meczach odniosły tylko jedno zwycięstwo. Sytuacja szybko wróciła jednak „do normy”. Do przerwy tarnowianki prowadziły już 24-21, a po zmianie stron nie dały rywalkom szans, zwyciężając 59-30 (8-15, 16-6, 12-5, 23-4).

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Magdalena Maksymowicz z MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Tytuł „królowej” strzelczyń przypadł natomiast w udziale jej klubowej koleżance, Oliwii Węglarz – 67 pkt., która okazała się również zawodniczką najlepiej rzucającą za trzy punkty.

MKS Pałac Młodzieży: Oliwia Węglarz 67, Magdalena Maksymowicz 58, Magdalena Kuraś 43, Weronika Węglarz 43, Julia Świętochowska 22, Julia Węglarz 22, Emilia Bartoszek 8, Maria Srebro 6, Gabriela Ramian 5, Martyna Kolbusz 3, Barbara Śmiertka 3, Emilia Ptak 0, Katarzyna Śmiertka 0.