Koszykarkom zabrakło sześć minut do zwycięstwa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarkom zabrakło sześć minut do zwycięstwa

W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo drugiej ligi koszykówki kobiet, prowadzona przez trenerów Mariusza Siedlika i Pawła Michalika drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów, zmierzyła się we własnej hali z Contimax MOSiR Bochnia. Mimo że po trzech kwartach tarnowianki prowadziły 49-44, ostatecznie przegrały z ekipą trenowaną przez byłego szkoleniowca koszykarzy Unii Tarnów, Macieja Starowicza, 57-64 (12-23, 16-12, 21-9, 8-20).

W 2 min po rzucie za trzy punkty Julii Świętochowskiej, gospodynie prowadziły 7-4, dwie minuty później na tablicy pojawił się jednak wynik 7-10. W odpowiedzi na rzut Aliny Kłosowicz, bochnianki zdobyły kolejne pięć punktów i w 8 min wygrywały 15-9. Jeszcze w tej samej minucie Alina Kłosowicz doprowadziła do wyniku 12-15, potem punkty zdobywały jednak już tylko przyjezdne i po dziesięciu minutach Pałac przegrywał 12-23.

Druga kwarta rozpoczęła się od trafień Aliny Kłosowicz i Pauliny Liszki, ale w 14 min po pięciu z rzędu punktach Julii Fortuny było 16-28. Kolejne minuty należały jednak do gospodyń i w 18 min po akcji Julii Świętochowskiej, tarnowianki przegrywały tylko 25-30. Chwilę później na tablicy pojawił się wprawdzie wynik 25-35, ale po rzucie wolnym Sylwii Siedlik i kolejnym trafieniu Aliny Kłosowicz, do przerwy przyjezdne prowadziły tylko 35-28.

W 22 min było jeszcze 38-30 dla drużyny z Bochni. Kolejny fragment meczu tarnowianki wygrały jednak 11-0 i w 26 min po rzucie Pauliny Liszki wyszły na prowadzenie 41-38. W 30 min po kolejnych punktach kapitan tarnowskiej drużyny przewaga Pałacu wzrosła nawet do siedmiu „oczek” (49-42), ostatecznie przed ostatnią częścią meczu tarnowianki wygrywały 49-44.

W 34 min notowano jeszcze korzystny dla miejscowych rezultat 55-49. W tym momencie tarnowianki straciły jednak dziesięć punktów z rzędu i trzy minuty później przegrywały 55-59. W odpowiedzi trafiła wprawdzie Paulina Liszka, ale końcówka znów należała do rywalek i mecz zakończył się siedmiopunktową wygraną zespołu z Bochni.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów: Alina Kłosowicz 18, Paulina Liszka 17, Julia Świętochowska 9, Weronika Skrabacz 8, Sylwia Siedlik 5, Gabriela Boguszewska 0, Martyna Kolbusz 0, Julia Węglarz 0.