Koszykarskie derby Małopolski dla Wisły - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarskie derby Małopolski dla Wisły

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów na pierwsze drugoligowe zwycięstwo zaczekać muszą przynajmniej do najbliższej niedzieli. W sobotę, w derbach Małopolski, podopieczni trenera Jarosława Mosio przegrali w Krakowie z tamtejszą Wisłą 66-94 (10-25, 16-24, 22-25, 18-20).

Pod koniec 2 min po rzucie Michała Skowrona tarnowianie prowadzili 4-2 i było to ich jedyne prowadzenie w tym spotkaniu. W 5 min, po akcji Tomasza Palmowskiego nasz zespół przegrywał jeszcze tylko 8-9, kolejne minuty pierwszej kwarty należały jednak zdecydowanie do gospodarzy. Po dwóch „trójkach” Wojciecha Gorgonia oraz rzucie Rafała Zgłobickiego, w 7 min było już 17-8, a po dziesięciu minutach przewaga Wisły wzrosła do 15 „oczek”.

Początkowe minuty drugiej kwarty miały wyrównany przebieg i w 14 min po akcji 2+1 Tomasza Palmowskiego na tablicy pojawił się wynik 32-17. Niespełna dwie minuty później krakowianie prowadzili już jednak 39-17, a w 18 min po rzutach wolnych Rafała Zgłobickiego ich przewaga wzrosła do 25 pkt. (44-19). Pierwsza połowa zakończyła się wygraną Wisły 49-26.

W drugiej połowie pierwsze siedem punktów zdobyli koszykarze z Krakowa, którzy w 23 min wygrywali już 56-26. W dalszych minutach żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi i na niespełna 70 sekund przed końcem trzeciej kwarty notowano wynik 74-43. W końcówce tej odsłony tarnowianie trzykrotnie trafili z rzutów wolnych, „wsadem” popisał się ponadto Tomasz Palmowski i po trzydziestu minutach zespół MUKS 1811 Unii przegrywał 48-74.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od sześciu punktów Wisły (80-48 w 31 min), na początku 34 min po punktach najskuteczniejszego na parkiecie Michała Chraboty było natomiast 90-53. Sześć punktów Tomasza Bryzka, rzut za trzy punkty Jacka Sulowskiego oraz kolejny „wsad” Tomasza Palmowskiego, pozwoliły tarnowianom na zmniejszenie strat do 26 punktów (90-64 w 36 min). W końcówce spotkania oba zespoły zagrały bardzo nieskutecznie; w ostatnich czterech minutach Wisła zdobyła cztery punkty, a MUKS 1811 Unia dwa.

O porażce naszego zespołu zadecydował przede wszystkim brak skuteczności, na parkiecie widoczny był także brak zgrania tarnowskich koszykarzy. Wypada jednak wierzyć, że z meczu na mecz gra MUKS 1811 Unii będzie prezentowała się coraz lepiej. Najbliższą okazję do przekonania się o tym, tarnowscy kibice będą mieli już w najbliższą niedzielę, kiedy to MUKS 1811 Unia zmierzy się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z KKS Tarnowskie Góry (początek meczu o godz. 17).

MUKS 1811 Unia: Tomasz Palmowski 21, Tomasz Bryzek 10, Michał Kaliński 10, Łukasz Kasperzec 9, Jacek Sulowski 8, Mateusz Piska 3, Dominik Niemczura 2, Michał Skowron 2, Paweł Zaczkiewicz 1, Kamil Jewuła 0, Łukasz Wardziński 0.