Koszykarze MUKS 1811 Unii nie sprostali Cracovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze MUKS 1811 Unii nie sprostali Cracovii

Wysokiej porażki doznali koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów w rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach meczu szóstej kolejki trzeciej ligi. Młody zespół prowadzony przez trenera Jarosława Mosio uległ w nim Cracovii 1906 Kraków.

Piłka do koszykówki

Pierwsza kwarta zakończyła się dziesięciopunktową wygraną ekipy z Krakowa. Do przerwy zespół prowadzony przez byłego koszykarza MUKS 1811 Unii Łukasza Kasperca miał natomiast dokładnie dwa razy więcej punktów od gospodarzy, prowadząc 44-22.

Trzecia odsłona przyniosła dalsze powiększenie przewagi gości, którzy po jej zakończeniu wygrywali 68-33. Mimo tak wysokiego prowadzenia, w końcowych dziesięciu minutach koszykarze Cracovii 1906 nie zamierzali zwalniać tempa, wygrywając ostatecznie 104-40 (25-15, 19-7, 24-11, 36-7).

Na kolejkę przed zakończeniem pierwszej rundy, tarnowianie klasyfikowani są w tabeli na przedostatniej, szóstej pozycji.

MUKS 1811 Unia: Szymon Hajdo 13, Igor Szczerba 10, Rodion Plekhanov 7, Jakub Kocan 4, Daniel Sikora 4, Wojciech Foltak 2, Stanisław Boduch 0, Michał Korus 0, Kacper Maziarz 0, Oliwier Olesik 0.