Koszykarze MUKS 1811 Unii nie sprostali liderowi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze MUKS 1811 Unii nie sprostali liderowi

Zgodnie z przedmeczowymi prognozami, drugoligowym koszykarzom MUKS 1811 Unii Tarnów nie udało się przerwać serii czterech kolejnych porażek. W rozegranym wczoraj w Tarnowie zaległym spotkaniu dziewiętnastej kolejki, ekipa trenera Jarosława Mosio przegrała 77-88 (24-32, 15-22, 21-16, 17-18) z liderem, AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

Na początku 2 min po rzucie Tomasza Bryzka, na tablicy pojawił się wynik 6-5. Było to trzecie i ostatnie w tym spotkaniu prowadzenie gospodarzy. Dwie minuty później katowiczanie wygrywali już 14-6, a w 6 min po dwóch rzutach Mariusza Piotrkowskiego powiększyli przewagę do jedenastu punktów (10-21). Na niespełna półtorej minuty przed zakończeniem pierwszej kwarty „akademicy” prowadzili 30-19, dzięki pięciu punktom Jacka Sulowskiego ich przewaga na koniec tej odsłony zmalała do ośmiu punktów.

W drugiej kwarcie, podopieczni trenera Jarosława Mosio przez blisko pięć minut nie potrafili powiększyć swojego dorobku i po rzucie za trzy punkty Wiktora Majki przegrywali 24-46. Po trafieniach z rzutów wolnych Jacka Sulowskiego, Tomasza Bryzka i Tomasza Palmowskiego oraz „trójce” tego pierwszego, w 16 min było 32-46. W dalszych fragmentach tej części meczu oba zespoły zdobywały już punkty na przemian i do przerwy katowiczanie prowadzili 54-39.

Pobyt w szatni lepiej podziałał na koszykarzy MUKS 1811 Unii, którzy dzięki trafieniom Jacka Sulowskiego (2+3 pkt.) oraz Tomasza Palmowskiego, w 22 min zbliżyli się do przeciwnika na dystans ośmiu „oczek” (46-54). W 25 min po kolejnych punktach, bardzo w tym fragmencie spotkania skutecznego, Jacka Sulowskiego na tablicy pojawił się wynik 51-59. Dwie minuty później za trzy punkty trafił Jakub Nowak i było 67-54 dla ekipy z Katowic. W ostatniej minucie tej odsłony w jego ślady poszedł Mateusz Piska i po trzydziestu minutach tarnowianie przegrywali 60-70.

W czwartej kwarcie niemal cały czas utrzymywało się dziesięciopunktowe lub nieznacznie wyższe prowadzenie zespołu z Katowic. Największą w tej fazie spotkania przewagę osiągnęli katowiczanie na początku 34 min, kiedy po akcji Aleksandra Maślanki na tablicy pojawił się rezultat 64-78 oraz w 38 min, kiedy po rzutach wolnych Jakuba Nowaka było 70-84. Tarnowianom dopiero w ostatniej minucie udało się dwukrotnie doprowadzić do jednocyfrowej przewagi gości (75-84 po akcji Tomasza Palmowskiego i 77-86 po trafieniu Tomasza Bryzka).

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 31, Tomasz Palmowski 16, Tomasz Bryzek 15, Łukasz Kasperzec 7, Mateusz Piska 5, Michał Szewczyk 2, Łukasz Wardziński 1, Michał Kaliński 0, Dominik Niemczura 0, Michał Skowron 0, Paweł Zaczkiewicz 0.