Koszykarze MUKS 1811 Unii pokonali lidera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze MUKS 1811 Unii pokonali lidera

W zaległym spotkaniu szesnastej kolejki trzeciej ligi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z niepokonaną w tym sezonie drużyną AGH Korony Kraków. Podopieczni trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrali ten pojedynek 88-84 (21-26, 24-13, 20-26, 23-19) i są o krok od zapewnienia sobie tytułu wicemistrza Małopolski.

W pierwszych minutach wczorajszego spotkania tarnowianie zagrali bardzo zachowawczo, pozwalając rywalom na oddawanie rzutów, w tym także trzypunktowych, z łatwych pozycji. Efekt tego był taki, że pierwsza kwarta zakończyła się pięciopunktową wygraną ekipy z Krakowa. W drugiej „ćwiartce” podopieczni trenera Krzysztofa Wawrzonka z nawiązką odrobili te straty i do przerwy prowadzili 45-39.

Pobyt w szatni zdekoncentrował chyba gospodarzy. Początkowe fragmenty po zmianie stron znów przebiegały bowiem pod dyktando krakowian, którzy odzyskali prowadzenie. Skuteczna gra Michała Skowrona i Dawida Szewczyka spowodowała jednak, że po trzydziestu minutach na tablicy widniał rezultat 65-65. W pierwszych minutach ostatniej kwarty gospodarze wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. W końcówce meczu przytrafiły im się wprawdzie niepotrzebne straty, ale grający nieskutecznie goście nie potrafili ich wykorzystać i musieli pogodzić się z pierwszą w sezonie porażką.

Aby przypieczętować zajęcie drugiego miejsca w końcowej klasyfikacji, tarnowianie muszą w jutrzejszym pojedynku wyjazdowym pokonać Skawę Wadowice. Zespół ten wygrał do tej pory tylko cztery mecze, a w pierwszej rundzie przegrał w Tarnowie różnicą blisko trzydziestu punktów. Początek spotkania w Wadowicach o godz. 19.30.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 20, Michał Skowron 18, Dawid Szewczyk 14, Paweł Zaczkiewicz 12, Dominik Niemczura 9, Mateusz Piska 9, Błażej Niepsuj 6, Piotr Badełek 0.