Koszykarze MUKS 1811 Unii pokonali lidera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze MUKS 1811 Unii pokonali lidera

W rozegranym wczoraj w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach spotkaniu osiemnastej kolejki trzeciej ligi, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów pokonali 98-88 (29-18, 19-24, 28-21, 22-25) lidera, MKS Elektret Limanowa. Dla zespołu z Limanowej była to dopiero druga porażka w sezonie, a tarnowianie zachowali miano niepokonanych w swojej hali.

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów

Spotkanie rozpoczęło się od „trójki” Dawida Łazarza, a w 5 min po dwóch z rzędu trzypunktowych trafieniach Daniela Stawarskiego, grający w ośmioosobowym tylko składzie gospodarze prowadzili 13-6. Minutę później po kolejnych punktach duetu Dawid Łazarz – Daniel Stawarski na tablicy pojawił się wynik 17-9. Po okresie wyrównanej gry (20-14 w 7 min), trzykrotnie do kosza trafił Jacek Sulowski, jeden rzut wolny wykorzystał Daniel Stawarski i na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty było 27-14.

W 12 min po trafieniu Michała Moskala notowano rezultat 33-18, fragment skutecznej gry gości pozwolił im jednak na zmniejszenie strat do dziesięciu punktów (35-25 w 14 min). Rzuty Dawida Łazarza i grającego trenera MUKS 1811 Unii, Dominika Niemczury pozwoliły naszej drużynie na doprowadzenie w 16 min do rezultatu 41-27. Minutę później po sześciu punktach Jarosława Augustyniaka na tablicy pojawił się jednak wynik 41-35, a w 18 min po dwóch akcjach Piotra Kwandransa było 43-39. Kolejne punkty Dominika Niemczury oraz rzut za linii 6.75 m Pawła Zaczkiewicza, powiększyły jednak przewagę naszej drużyny do dziewięciu punktów (48-39), a pierwsza połowa zakończyła się wygraną MUKS 1811 Unii 48-42.

Po dwóch minutach gry w drugiej połowie było 52-47. Potem tarnowianie zdobyli sześć punktów z rzędu i w 14 min po rzutach wolnych Dominika Niemczury prowadzili 58-47. Minutę później było nawet 63-49, a w kolejnym fragmencie spotkania utrzymywała się dwucyfrowa przewaga MUKS 1811 Unii. Na początku 30 min, Andrzej Schabowski powiększył ją do siedemnastu „oczek” (76-59). W końcówce trzeciej kwarty, dzięki punktom Michała Wołoszyna zespół z Limanowej zmniejszył nieco straty, ale po trzydziestu minutach przegrywał 63-76.

W 34 min koszykarze z Tarnowa prowadzili 84-71 i wydawało się, że ich zwycięstwo nie jest już zagrożone. Trzy „trójki” gości spowodowały jednak, że w połowie ostatniej kwarty lider przegrywał tylko 80-84. W odpowiedzi trafili jednak Jacek Sulowski (za dwa punkty) oraz Dawid Łazarz (za trzy punkty) i na trzy minuty przed końcem spotkania zrobiło się 89-80. Przyjezdni zbliżyli się jeszcze na dystans pięciu punktów (91-86), ale nie byli w stanie zniwelować przewagi MUKS 1811 Unii. Wygraną naszej drużyny przypieczętował rzut zza linii 6.75 m Pawła Zaczkiewicza, była to dziesiąta w tym meczu „trójka” gospodarzy.

MUKS 1811 Unia: Dominik Niemczura 20 (1x3), Dawid Łazarz 17 (3x3), Jacek Sulowski 17 (1x3), Daniel Stawarski 16 (3x3), Paweł Zaczkiewicz 16 (2x3), Andrzej Schabowski 8, Piotr Badełek 2, Michał Moskal 2.