Koszykarze MUKS 1811 Unii przegrali w Jarosławiu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze MUKS 1811 Unii przegrali w Jarosławiu

W osiemnastej kolejce spotkań o mistrzostwo grupy „C” drugiej ligi mężczyzn, koszykarze MUKS Unii 1811 Tarnów zmierzyli się na wyjeździe z AZS PWSTE Jarosław. Drużynie trenera Michała Skowrona nie udało się przerwać serii szesnastu porażek, tarnowianie przegrali 65-89 (22-25, 12-17, 17-20, 14-27).

Pierwsze pięć punktów dla naszej drużyny zdobył Błażej Karlik. W 3 min wspomógł go w ofensywie Jacek Sulowski, po którego „trójce” MUKS Unia 1811 wygrywał 8-6. Akcja 2+1 Błażeja Karlika pozwoliła tarnowianom na powiększenie przewagi do trzech punktów (11-8 w 4 min), a jeszcze w 5 min po rzutach wolnych Jacka Sulowskiego podopieczni trenera Michała Skowrona prowadzili 16-14. Kolejne sześć punktów zdobyli jednak gospodarze i w 8 min to AZS PWSTE wygrywał 20-16. Końcowe fragmenty pierwszej kwarty przyniosły grę kosz za kosz i odsłona ta zakończyła się trzypunktową wygraną zespołu z Jarosławia.

Na początku 13 min, po trzypunktowej akcji Cezarego Gumińskiego przewaga miejscowych wzrosła do dziewięciu punktów (31-22), ale w 17 min Jakub Iskra zmniejszył straty gości do dwóch zaledwie „oczek” (32-34). Na niespełna dwie minuty przed przerwą tarnowianie przegrywali tylko 34-37, w ostatnich fragmentach drugiej kwarty dwa rzuty wolne wykorzystał jednak Artur Mikołajko, za trzy punkty trafił także Cezary Gumiński i na przerwę oba zespoły zeszły przy prowadzeniu gospodarzy 42-34.

W 22 min po rzucie za trzy punkty Patryka Hałki było 44-39. Kolejny fragment spotkania koszykarze z Jarosławia wygrali jednak 8-0 i w 25 min po rzutach wolnych Artura Mikołajki wygrywali już 52-39. Dwie minuty później zawodnik gospodarzy zdobył kolejne punkty, powiększając prowadzenie swojej drużyny do piętnastu punktów (56-41). „Trójki” Jacka Sulowskiego i Michała Moskala zmniejszyły straty MUKS 1811 Unii do dziewięciu „oczek” (56-47 w 28 min), po trzydziestu minutach było natomiast 62-51 dla gospodarzy.

Ostatnią kwartę zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Zdobyli dziewięć punktów z rzędu i w 33 min po dwóch trafieniach z linii rzutów wolnych Łukasza Argasińskiego, prowadzili 71-51. Trzy minuty później na tablicy pojawił się rezultat 80-53, a w 37 min „akademicy” wygrywali 84-54. Po siedmiu z rzędu punktach Jakuba Iskry i trafieniu Błażeja Karlika, w 38 min notowano wynik 87-63, a wynik spotkania ustalił Andrzej Schabowski, dwukrotnie trafiając z linii rzutów wolnych.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 19, Błażej Karlik 15, Jakub Iskra 11, Patryk Hałka 8, Andrzej Schabowski 4, Michał Moskal 3, Oliwier Bona 2, Piotr Słapiński 2, Dominik Niemczura 1, Adrian Boduch 0, Piotr Targoński 0.