Koszykarze MUKS 1811 Unii rozgromili rywali - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze MUKS 1811 Unii rozgromili rywali

Trwa zwycięska seria trzecioligowych koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów. W sobotę, w zaległym spotkaniu pierwszej kolejki, rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, rozgromili oni 106-50 (23-19, 27-11, 27-11, 29-9) AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce, i nadal plasują się na pierwszym miejscu w tabeli. Tarnowianie mieli ułatwione zadanie, gdyż ekipa z Kielc przyjechała do Tarnowa w sześcioosobowym zaledwie składzie.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak efektownego zwycięstwa podopiecznych trenerów Krzysztofa Wawrzonka i Dominika Niemczury, po dziesięciu minutach gospodarze prowadzili bowiem różnicą zaledwie czterech „oczek”.  Od drugiej odsłony wyższość koszykarzy MUKS 1811 Unii nie podlegała już jednak dyskusji i na przerwę oba zespoły zeszły przy dwudziestopunktowej przewadze tarnowian (50-30).

Trzecia „ćwiartka” zakończyła się identycznym wynikiem jak druga, stąd też po jej zakończeniu gospodarze prowadzili 77-41. Mimo tak zdecydowanej przewagi, w ostatnich dziesięciu minutach tarnowianie nie zwalniali tempa i wygrali ostatecznie różnicą pięćdziesięciu sześciu punktów, zdobywając ponad dwa razy więcej punktów od rywali.

MUKS 1811 Unia Tarnów: Dawid Szewczyk 16, Jacek Sulowski 16, Paweł Zaczkiewicz 13, Dominik Niemczura 12, Sebastian Bogusz 10, Michał Skowron 10, Dawid Łazarz 9, Błażej Niepsuj 8, Mateusz Kozdroń 6, Andrzej Miczek 6.