Koszykarze MUKS 1811 Unii zaczęli od porażki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze MUKS 1811 Unii zaczęli od porażki

W pierwszym drugoligowym spotkaniu, występująca w grupie „C” drużyna beniaminka tej klasy rozgrywkowej, MUKS 1811 Unii Tarnów, zmierzyła się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z MCKiS Jaworzno. Mecz zakończył się porażką tarnowian 73-80 (21-15, 11-20, 16-28, 25-17).

Pierwszy w drugiej lidze punkt dla tarnowian zdobył Tomasz Palmowski, wykorzystując jeden z rzutów wolnych. Na początku drugiej minuty po wsadzie Michała Skowrona ekipa trenera Jarosława Mosio wygrywała natomiast 3-0. W 4 min po punktach Tomasza Bryzka było 5-2, minutę później 9-5 prowadziła jednak ekipa z Jaworzna. Punkty Tomasza Palmowskiego doprowadziły do remisu 9-9, ale na początku 7 min tarnowianie przegrywali 11-15. Końcowe minuty pierwszej kwarty koszykarze MUKS 1811 Unii wygrali jednak 10-0 i po dziesięciu minutach prowadzili różnicą sześciu „oczek”.

W początkowych fragmentach drugiej kwarty utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie ekipy trenera Jarosława Mosio. Jeszcze pod koniec 16 minuty gospodarze wygrywali 29-26, chwilę później Dawid Grochowski trafił za trzy punkty, doprowadzając do pierwszego w tej kwarcie remisu. W odpowiedzi trzy punkty zdobył wprawdzie Tomasz Bryzek (32-29 w 17 min), ale do końca pierwszej połowy trafiali już tylko rywale i do przerwy koszykarze MUKS 1811 Unii przegrywali 32-35.

W 22 min na tablicy pojawił się wynik 36-38, po pięciu z rzędu punktach Dawida Boryki, przewaga przyjezdnych wzrosła jednak do siedmiu „oczek” (36-43 w 23 min). Po trafieniu Jacka Sulowskiego, w 24 min tarnowianie przegrywali 40-45, na cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty było jednak 40-50. Do końca tej odsłony trwała już wyrównana walka, ale „trójka” zdobyta niemal równo z syreną przez Dawida Grochowskiego, spowodowała, że przewaga drużyny z Jaworzna wzrosła do piętnastu punktów (63-48).

W 37 min goście prowadzili już 79-60. Kolejne fragmenty spotkania należały do tarnowian i na początku 40 minuty, po rzucie za trzy punkty Dominika Niemczury zrobiło się 71-79. Na odrobienie strat gospodarzom zabrakło już jednak czasu, a kolejne trafienie Dominika Niemczury pozwoliło zawodnikom MUKS 1811 Unii jedynie na zmniejszenie strat do siedmiu punktów.

MUKS 1811 Unia: Tomasz Bryzek 21, Tomasz Palmowski 15, Dominik Niemczura 12, Łukasz Kasperzec 9, Jacek Sulowski 8, Michał Skowron 4, Piotr Stępak 4, Kamil Jewuła 0, Michał Kaliński 0, Mateusz Piska 0.