Koszykarze ZST Tarnów szóstą drużyną w Polsce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze ZST Tarnów szóstą drużyną w Polsce

Z szóstym miejscem powrócili z Gorlic reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie, rywalizujący w finałowym turnieju XV Ogólnopolskiej Licealiady w koszykówce chłopców. Tarnowianie powtórzyli tym samym sukces z ubiegłego roku.

W pierwszym meczu podopieczni trenera Zbigniewa Chmury zmierzyli się z Liceum Ogólnokształcącym Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Katowicach, przegrywając z późniejszymi finalistami 62-115 (8-29, 17-29, 14-36, 23-21). W spotkaniu o drugą lokatę w grupie i prawo gry w ćwierćfinale zagrali natomiast z I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Po trzech kwartach tarnowianie prowadzili różnicą jednego zaledwie punktu (47-46), dzięki skutecznej grze w ostatniej odsłonie pojedynek ten zakończył się jednak pewną wygraną koszykarzy ZST 72-57 (16-14, 23-15, 8-17, 25-11).

W walce o awans do strefy medalowej tarnowianie zagrali z ekipą Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej uwidoczniła się zdecydowana wyższość zespołu z Mazowsza, który do przerwy prowadził 44-25. W drugiej połowie historia powtórzyła się. W trzeciej kwarcie trwała wyrównana walka, w czwartej na parkiecie dominowali późniejsi złoci medaliści z Pruszkowa. Ostatecznie mecz zakończył się porażką naszej drużyny 64-94 (21-21, 4-23, 22-20, 17-30).

Pierwszym rywalem ZST Tarnów w walce o miejsca 5-8 był zespół I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku Kamiennej. Pierwsza „ćwiartka” zakończyła się dziesięciopunktową wygraną rywali, w drugiej ekipa trenera Zbigniewa Chmury z nawiązką odrobiła jednak te straty, schodząc na przerwę przy prowadzeniu 46-33. Ostatnie dwie kwarty przyniosły wprawdzie nieznaczne zwycięstwa koszykarzy z Skarżyska Kamiennej, w całym meczu 82-77 (13-23, 33-10, 24-29, 12-15) wygrali jednak tarnowianie.

W pojedynku o piąte miejsce w końcowej klasyfikacji, ekipa ZST Tarnów trafiła na zespół IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Pierwsza odsłona zakończyła się sześciopunktową wygraną zespołu z Podlasia. W dwóch kolejnych górą byli tarnowianie, którzy przed ostatnią kwartą prowadzili 60-54. Niestety, w czwartej „ćwiartce” znów skuteczniejsi okazali się rywale i pojedynek zakończył się ich wygraną 77-70 (19-13, 17-23, 18-24, 23-10).

ZST Tarnów: Dawid Łazarz 82, Piotr Zaczkiewicz 71, Sebastian Bogusz 67, Paweł Zaczkiewicz 66, Adrian Szwed 52, Artur Bednarz 10, Kamil Tadel 3, Patryk Derkacz 0, Jan Januś 0, Igor Kłusek 0.