Koszykarze i piłkarki ręczne bez awansu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze i piłkarki ręczne bez awansu

Podczas minionego weekendu w turniejach pierwszej fazy szczebla centralnego walczyli kadeci MUKS 1811 Unii Tarnów i juniorki młodsze MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Niestety ani koszykarzom, ani piłkarkom ręcznym nie udało się wywalczyć awansu do dalszych rozgrywek.

Mecz kadetów MUKS 1811 Unii Tarnów

Trenowana przez Jarosława Mosio drużyna kadetów MUKS 1811 Unii o awans do półfinałów Mistrzostw Polski kadetów w koszykówce walczyła w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej.

Tarnowianie rozpoczęli start w ćwierćfinale od spotkania z BSK Kadet Biała Podlaska. Po pierwszej w miarę wyrównanej kwarcie, w dwóch kolejnych wyraźnie przeważali młodzi koszykarze z Białej Podlaskiej. Efekt tego był taki, że po trzydziestu minutach prowadzili oni 59-36. W ostatnich dziesięciu minutach kontrolowali już natomiast przebieg wydarzeń, zwyciężając 67-45 (17-13, 21-10, 21-13, 8-9).

Drugim przeciwnikiem gospodarzy była Pogoń Basket Szczecin. Mimo nieudanego początku (2-10 w 4 min), w 6 min zespół z Tarnowa prowadził 13-12. Potem zdecydowanie więcej z gry miała jednak ekipa ze Szczecina. Już po pierwszej kwarcie prowadziła ona różnicą dziesięciu punktów, aby do szatni zejść przy korzystnym dla siebie wyniku 59-33. Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana i ostatecznie MUKS 1811 Unia przegrał 69-104 (18-28, 15-31, 17-23, 19-22).

Po tych dwóch porażkach zespół z Tarnowa nie tylko stracił szanse na awans, ale wiadomo było, że zakończy ćwierćfinałowy turniej na ostatniej, czwartej pozycji. Na pożegnanie z Mistrzostwami Polski, podopieczni trenera Jarosława Mosio zmierzyli się z najlepszą drużyną turnieju, GTK Gliwice. Mecz od początku przebiegał pod dyktando ekipy ze Śląska, która w 5 min prowadziła 20-0. Do przerwy gliwiczanie wygrywali już 64-20, aby ostatecznie zwyciężyć 115-41 (27-12, 37-8, 30-11, 21-10).

Warto dodać, że w dwóch ostatnich meczach ponad połowę punktów dla naszej drużyny – odpowiednio 37 i 23 - zdobył Szymon Skowron.

MUKS 1811 Unia: Szymon Skowron 68 (1x3), Jarosław Pasek 16, Antoni Żybura 15, Hubert Olszówka 14, Eryk Pokorny 10, Michał Korus 8, Daniel Łazarz 8 (2x3), Szymon Witek 8, Oliwier Olesik 6, Jan Boduch 2, Patryk Bartkowski, Filip Boda, Nikodem Chochorowski, Dawid Zaranek.

***

Piłkarki ręczne MKS Pałac Młodzieży Tarnów, w turnieju 1/16 finałów Mistrzostw Polski juniorek młodszych rywalizowały w Radomiu. Zespół trenerki Marty Świątek-Węc z dwoma wygranymi i jedną porażką zakończył zmagania na trzeciej pozycji.

Szczypiornistki Pałacu rozpoczęły grę w radomskim turnieju od meczu z gospodyniami, „siódemką” PreZero APR I Radom. W 2 min było 1-1, a w 13 min tarnowianki przegrywały tylko 3-6. Potem straciły jednak szesnaście bramek z rzędu i w 32 min radomianki wygrywały 22-3. W dalszych minutach gospodynie systematycznie powiększały dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając ostatecznie 43-16 (21-3).

Z wysoką porażką musiały tarnowianki pogodzić się także w sobotnim spotkaniu z Koroną Handball Kielce. Rozpoczęło się ono od trafienia Aleksandry Leśniak, w 22 min Pałac przegrywał jednak 3-11. Końcówka pierwszej połowy była już wyrównana, a w 35 min na tablicy pojawił się wynik 10-16. Dalsze minuty znów należały jednak do kielczanek, które wygrały 33-17 (15-6).

Stawką niedzielnego pojedynku z UKS Vambresia Wąbrzeźno była dla obu drużyn trzecia lokata w końcowej klasyfikacji. Lepiej rozpoczęły ten mecz rywalki (2-0 w 4 min), a podopieczne trenerki Marty Świątek-Węc na pierwsze prowadzenie wyszły dopiero w 17 min (7-6 po akcji Oliwii Hołdy). Jeszcze na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Pałac prowadził tylko 12-11, po sześciu minutach gry po przerwie było już 19-12. W 45 min tarnowianki wygrywały 23-14, osiem minut później ich przewaga wzrosła do dziesięciu „oczek” (26-16). Mecz zakończył się wygraną Pałacu 29-20 (15-12).

MKS Pałac Młodzieży: Weronika Pomarańska. Kinga Barnaś – Oliwia Hołda 14, Aleksandra Leśniak 14, Maja Gruca 9, Aleksandra Czapla 7, Liliana Tai 4, Julia Kasprzykowska 3, Julia Wajda 3, Julia Kapustka 2, Julia Leśniak 2, Julia Piątek 2, Maria Frączek 1, Izabela Srebro 1, Zuzanna Gacek, Kamila Zając.