Koszykarze po dogrywce pokonali Zagłębie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze po dogrywce pokonali Zagłębie

W siódmej kolejce spotkań, drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zagrali w Tarnowie z Zagłębiem Sosnowiec. Po emocjonującym pojedynku, o losach którego rozstrzygnęła dopiero dogrywka, podopieczni trenera Jarosława Mosio wygrali 85-82 (26-15, 18-21, 18-21, 14-19, 9-6). Było to trzecie w tym sezonie zwycięstwo naszej drużyny, po którym tarnowianie zajmują w tabeli dziewiątą pozycję.

W 3 min na tablicy pojawił się wynik 8-6, trzy trafienia Jacka Sulowskiego oraz celne rzuty Tomasza Bryzka i Tomasza Palmowskiego, spowodowały jednak, że dwie minuty później gospodarze prowadzili już 18-6. W 8 min Zagłębie zmniejszyło straty do siedmiu punktów (20-13), ale skuteczna gra Tomasza Palmowskiego pozwoliła tarnowianom na zakończenie pierwszej kwarty z jedenastopunktową przewagą. Druga kwarta rozpoczęła się od akcji 2+1 Tomasza Bryzka (29-15 w 11 min), ale w 15 min gospodarze prowadzili tylko 31-25. Dalsze minuty tej części meczu przebiegały pod znakiem wyrównanej gry. Na początku 20 min było 42-36, do szatni - po akcji Tomasza Palmowskiego - oba zespoły zeszły natomiast przy prowadzeniu MUKS 1811 Unii 44-36.

Po zmianie stron pierwsze siedem punktów zdobył Tomasz Deja, trafił także Jakub Czyż i w 23 min to Zagłębie wygrywało 45-44. W rewanżu celnie rzucili wprawdzie Tomasz Bryzek i Tomasz Palmowski (48-45 w 25 min), ale w 27 min podopieczni trenera Jarosława Mosio przegrywali 48-52. Kolejne minuty były popisem Łukasza Kasperca. Ten doświadczony zawodnik trzykrotnie trafił za trzy punkty, wykorzystał także oba rzuty wolne i na minutę przed końcem trzeciej kwarty było 60-54. Czwarta „ćwiartka” znów rozpoczęła się po myśli ekipy z Sosnowca. W pierwszych pięciu minutach rzuciła ona dwanaście punktów nie tracąc żadnego i po dwóch z rzędu „trójkach” Tomasza Dei wyszła na prowadzenie 69-62. Minutę później przewaga Zagłębia wzrosła do dziewięciu punktów (73-64), ale po rzutach Mateusza Piski i Dominika Niemczury, w 37 min tarnowianie przegrywali tylko 72-73. Na trzypunktowy rzut Michała Kwiatkowskiego, koszykarze z Tarnowa odpowiedzieli rzutem wolnym Tomasza Palmowskiego i trafieniem z wyskoku Tomasza Bryzka. Na 57 sekund przed końcem było więc 75-76. W końcówce rzutów wolnych nie wykorzystał Aleksander Raczek, do kosza nie trafił także Michał Kwiatkowski, a na siedem sekund przed końcem z linii rzutów wolnych trafił Tomasz Palmowski. Niemal równo z syreną rzucał jeszcze Wójciak, jego rzut był jednak niecelny i po czterech kwartach było 76-76.

Po dwóch minutach dogrywki sosnowiczanie prowadzili 78-77. Po pięciu punktach Jacka Sulowskiego w 44 min zrobiło się jednak 83-78 dla MUKS Unii. Na 28 sekund przed końcem trafił również Tomasz Palmowski i „trójka” Aleksandra Raczka zmniejszyła jedynie rozmiary przegranej zespołu z Sosnowca.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 23, Tomasz Palmowski 21, Tomasz Bryzek 15, Łukasz Kasperzec 11, Michał Kaliński 5, Mateusz Piska 5, Dominik Niemczura 3, Mateusz Skowron 2, Michał Szewczyk 0, Paweł Zaczkiewicz 0.