Koszykarze przegrali po wyrównanym meczu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze przegrali po wyrównanym meczu

Nadal bez zwycięstwa pozostają drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W trzeciej kolejce, po bardzo wyrównanym meczu tarnowianie przegrali w swojej hali 66-70 (18-18, 11-16, 18-13, 19-23) z innym beniaminkiem, KKS Tarnowskie Góry i zajmują obecnie dwunaste miejsce w tabeli.

Pierwsze minuty przyniosły strzelecki pojedynek Tomasza Bryzka (7 punktów) z ekipą gości. Zakończył się on niemal remisowo, gdyż w 3 min było 7-8. Potem rolę egzekutora w MUKS 1811 Unii wziął na siebie Tomasz Palmowski. Zdobył osiem kolejnych punktów dla gospodarzy, dzięki czemu w 8 min tarnowianie wygrywali 15-12. Po „trójce” Mateusza Piski było nawet 18-13, ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisowo.

Na początku 14 min, po rzucie Michała Kalińskiego było 24-20 dla drużyny trenera Jarosława Mosio. Cztery minuty później to goście prowadzili jednak 27-24. Na niespełna 80 sekund przed końcem pierwszej połowy za trzy punkty trafił Tomasz Palmowski i tarnowianie przegrywali tylko 29-30. W końcówce drugiej kwarty punkty celne rzuty oddali jednak Michał Nikiel oraz Maciej Balcerzak i do szatni oba zespoły zeszły przy pięciopunktowym prowadzeniu (34-29) ekipy z Tarnowskich Gór.

Po zmianie stron pierwsze siedem punktów zdobyli przyjezdni, stąd też w 22 min po „trójce” Dawida Weissa na tablicy pojawił się wynik 29-41. W tym momencie przypomniał o sobie Jacek Sulowski. Jego trzy trafienia zmniejszyły straty tarnowskiego zespołu do sześciu „oczek” (35-41 w 23 min). Na dwie i pół minuty przed końcem trzeciej kwarty, goście prowadzili 47-41. Dwa trafienia z rzutów wolnych Tomasza Palmowskiego oraz celne rzuty Pawła Zaczkiewicza i Tomasza Palmowskiego, spowodowały jednak, że po trzydziestu minutach było 47-47.

W 34 min na tablicy pojawił się rezultat 50-50. Minutę później po akcjach Tomasza Bryzka i Jacka Sulowskiego, tarnowianie prowadzili 54-50. W 37 min Cyprian Błaszczyk doprowadził do remisu 56-56. W odpowiedzi za trzy punkty trafił Tomasz Bryzek, ale w 38 min gospodarze przegrywali 59-60. Na 84 sekundy przed końcem Tomasz Palmowski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 61-60, kolejne siedem punktów zdobyli jednak przeciwnicy. W odpowiedzi za trzy punkty trafił co prawda Jacek Sulowski, dwa „oczka” dołożył także Tomasz Bryzek (66-67 na niespełna 11 sekund przed końcem), ostatnie słowo należało jednak do koszykarzy z Tarnowskich Gór. Najpierw jeden rzut wolny wykorzystał Dawid Weiss, chwilę później po niecelnym rzucie za trzy punkty Pawła Zaczkiewicza trafił Adam Wilkin i mecz zakończył się czteropunktową wygraną gości.

MUKS 1811 Unia: Tomasz Palmowski 25, Jacek Sulowski 16, Tomasz Bryzek 14, Michał Kaliński 6, Mateusz Piska 3, Paweł Zaczkiewicz 2, Kamil Jewuła 0, Dominik Niemczura 0, Michał Skowron 0.