Koszykarze przegrali w Kielcach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze przegrali w Kielcach

Trwa czarna seria drugoligowych koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów. Występujący bez Jacka Sulowskiego tarnowianie przegrali 75-83 (20-28, 17-18, 14-18, 24-19) wyjazdowy mecz z AZS UJK Kielce i była to ich szósta z rzędu przegrana. Spowodowała ona, że koszykarze z Tarnowa definitywnie stracili szanse na awans do czołowej ósemki, na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej tracą bowiem cztery punkty do zajmującego tę lokatę KKS Tarnowskie Góry.

Po dwóch trafieniach Tomasza Palmowskiego było 4-2 dla MUKS 1811 Unii. Na początku 2 min kielczanie prowadzili wprawdzie 8-4, trzeci tego dnia celny rzut Tomasza Palmowskiego oraz akcja Tomasza Bryzka doprowadziły jednak w 3 min do remisu 8-8. Kolejny fragment spotkania należał do gospodarzy i na początku 5 min AZS UJK wygrywał 14-8. Dwie minuty później przewaga „akademików” wzrosła do ośmiu punktów (21-13), a w 8 min kielczanie prowadzili nawet 28-16. Punktowe akcje Tomasza Palmowskiego i Michała Szewczyka spowodowały, że pierwsza kwarta zakończyła się ośmiopunktowym zwycięstwem ekipy z Kielc.

Na początku drugiej kwarty na pięć punktów gospodarzy, tarnowianie odpowiedzieli trafieniem Michała Kalińskiego oraz rzutami wolnymi Dominika Niemczury i w 13 min było 33-24. Minutę później przewaga zespołu z Kielc wzrosła do czternastu punktów (38-24), a w 15 min po dwóch rzutach Macieja Szewczyka, AZS UJK wygrywał 42-26. Końcówka pierwszej połowy należała do tarnowian, którzy dzięki skutecznej grze Tomasza Palmowskiego i Tomasza Bryzka oraz punktom zdobytym w ostatniej minucie przez Michała Szewczyka, zmniejszyli straty do dziewięciu „oczek” (46-37).

Trzecia kwarta rozpoczęła się tak jak druga. Po pięciu punktach kielczan, dwukrotnie trafili tarnowianie i w 23 min na tablicy pojawił się wynik 51-41. Trzy minuty później po „trójce” Olafa Blody było 58-43, ale na niespełna trzy minuty przed końcem tej części meczu, po pięciu punktach Mateusza Piski i rzucie wolnym Tomasza Palmowskiego, ekipa trenera Jarosława Mosio znów przegrywała różnicą dziewięciu tylko punktów (60-51). W końcówce kwarty tarnowianie nie powiększyli już swojego dorobku, gospodarze dwukrotnie trafili natomiast z gry i po trzydziestu minutach wygrywali 64-51.

W 32 min na tablicy pojawił się rezultat 64-54, minutę później koszykarze z Kielc prowadzili jednak 71-54. „Trójki” Michała Szewczyka i Łukasza Kasperca oraz kolejne trafienie Tomasza Palmowskiego raz jeszcze zmniejszyły straty MUKS 1811 Unii do dziewięciu punktów (71-62). W kolejnych minutach „akademicy” kontrolowali jednak wynik, na niespełna dwie minuty przed końcem zwiększając dzielący oba zespoły dystans do dwunastu punktów (83-71). Cztery punkty zdobyte w odpowiedzi przez najskuteczniejszego na parkiecie Tomasza Palmowskiego pozwoliły naszym koszykarzom jedynie za zmniejszenie rozmiarów porażki.

MUKS 1811 Unia: Tomasz Palmowski 30, Tomasz Bryzek 15, Michał Szewczyk 9, Mateusz Piska 8, Łukasz Kasperzec 7, Michał Kaliński 2, Dominik Niemczura 2, Łukasz Wardziński 2, Paweł Zaczkiewicz 0.