Koszykarze przegrali z wiceliderem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze przegrali z wiceliderem

Na zakończenie pierwszej rundy spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów przegrali na wyjeździe 80-89 (24-24, 22-25, 11-26, 23-14) z wiceliderem, Polonią Bytom. Podopieczni trenera Jarosława Mosio zajmują aktualnie dziewiątą lokatę, po rozegraniu zaległego meczu AZS Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec, najprawdopodobniej spadną jednak o jedną pozycję i zakończą pierwszą rundę na dziesiątym miejscu.

W 2 min po „trójce” Mateusza Piski, tarnowianie prowadzili 5-4. Trzy minuty później po akcjach duetu Mateusz Migała – Maciej Wąsowicz było jednak 12-5 dla Polonii. W 6 min gospodarze wygrywali 14-7. Trafienie za trzy punkty Jacka Sulowskiego, akcja Michała Szewczyka oraz rzuty wolne Tomasza Bryzka, pozwoliły jednak koszykarzom z Tarnowa na doprowadzenie w 7 min do remisu 14-14. Chwilę później po „trójce” Michała Szewczyka, goście prowadzili 17-16, a na niespełna minutę przed końcem pierwszej kwarty po akcji 2+1 Łukasza Kasperca było 24-22 dla MUKS 1811 Unii Tarnów. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisowo.

Po trzech minutach gry w drugiej „ćwiartce” notowano remis 30-30. Dwie minuty później gospodarze prowadzili 37-32, a w 16 min po rzucie za trzy punkty Norberta Kujona ich przewaga wzrosła do sześciu punktów (40-34). Po rzutach wolnych Tomasza Palmowskiego i „trójce” Mateusza Piski, na tablicy pojawił się rezultat 40-39 (16 min), w odpowiedzi pięć punktów zdobyli jednak bytomianie, ponownie odskakując na sześć punktów (45-39). W końcówce drugiej kwarty, podopieczni trenera Jarosława Mosio zmniejszyli straty o połowę i do przerwy przegrywali 46-49.

Na początku 24 min, po trafieniu Jacka Sulowskiego, Polonia prowadziła tylko 55-51. Do końca trzeciej kwarty na boisku dominowała już ekipa z Bytomia. Po dwóch „trójkach” Tomasza Wróbla jeszcze w tej samej minucie jej przewaga wzrosła do dziesięciu punktów (61-51). W 26 min po rzucie Emila Podkowińskiego było już 69-53, a na minutę przed końcem Krzysztof Wąsowicz powiększył przewagę gospodarzy do dwudziestu punktów (75-55).

Ostatnia część meczu rozpoczęła się od dziewięciu punktów tarnowian, którzy w 34 min po rzucie Michała Szewczyka przegrywali tylko 66-75. Kolejny fragment spotkania znów przebiegał jednak pod dyktando Polonii i w 36 min gospodarze prowadzili 81-66. Na dwie minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 89-71, a sześć punktów Łukasza Wardzińskiego oraz „trójka” w samej końcówce meczu Tomasza Palmowskiego, pozwoliła koszykarzom MUKS 1811 Unii jedynie na zmniejszenie rozmiarów przegranej.

MUKS 1811 Unia: Tomasz Bryzek 22, Tomasz Palmowski 15, Michał Szewczyk 10, Jacek Sulowski 9, Łukasz Wardziński 8, Mateusz Piska 6, Łukasz Kasperzec 5, Michał Skowron 3, Dominik Niemczura 2, Michał Kaliński 0, Paweł Zaczkiewicz 0.