Koszykarze wracają do gry - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze wracają do gry

Po serii porażek spowodowanych kontuzjami podstawowych zawodników oraz chwilowym spadkiem formy seniorzy MUKS 1811 Unia wracają do gry. Wszystko to za sprawą kolejnego zwycięstwa, które na swoim koncie odnotowali tarnowianie, pokonując na wyjeździe drużynę MKS Limbach Limanowa 81:73.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Dobrze zagrane akcje ofensywne pod koniec drugiej kwarty pozwoliły drużynie gospodarzy objąć ośmiopunktowe prowadzenie. Po przerwie sytuacja na boisku uległa zmianie. Przełomowym momentem w meczu z Limanową była trzecia kwarta, w której to tarnowianie przyparli rywala do muru, wygrywając 26:7, a tym samym w znacznym stopniu przesądzając o wyniku spotkania. W ostatniej kwarcie zawodnicy Limbachu w żaden sposób nie byli w stanie zagrozić tarnowskiej drużynie.

Pozostałe mecze

Tym razem w wyjazdowym meczu drużyna młodzików zmierzyła się z drużyną AZS Politechnika Krakowska Korona Kraków. Początek meczu był bardzo udany dla tarnowskich zawodników. Już po trzech minutach gry prowadzili oni 11:0. W kolejnych minutach kwarty przeciwnik zdążył jednak skutecznie zareagować, przez co gra stała się bardziej wyrównana. Z początkiem drugiej kwarty krakowianie nieskutecznie zagrali w obronie, co nie omieszkali wykorzystać tarnowianie. W drugiej połowie meczu młodzicy MUKS zaprezentowali dobrą skuteczność rzutową. Spotkanie zakończyło się wynikiem 91:54 dla Unii.

Mniej szczęścia miała pierwsza drużyna „Chłopców”, która w trudnym meczu rozegranym
z zespołem TS Wisła Kraków uległa przeciwnikowi 60:45. Pierwsza połowa spotkania w wykonaniu tarnowskich zawodników nie należała do najlepszych. Słaba jakość gry spowodowana była głównie agresywną grą obronną przeciwników i słabą skutecznością rzutową z dogodnych pozycji. Dopiero w drugiej połowie „Chłopcy” próbowali się odegrać. Niestety spora przewaga Wisły wypracowana w pierwszej części spotkania okazała się zbyt dużą barierą do pokonania.

Statystyki:

III liga

MKS LIMBACH Limanowa – MUKS 1811UNIA Tarnów – 73:81 – (21:19; 20:14; 7:26; 25:22)
MUKS: Bogusz 12, Piotrowski 6, Niemczura 13, Kozdroń 0, Piska 4, Król 6, Sulowski 30, Uriasz 10, Ślaski 0, Stawarski 0

Młodzik

MUKS - AZS POLITECHNIKA KRAKOWSKA KORONA KRAKÓW 91-54 (22-17, 16-16, 29-6, 24-15)
MUKS: Banak 26, Kras 23, Schabowski 10, Kloch 10, Nowak 6, Tyrka 4, Wąs 4, Fryś 2, Lech, Pochroń, Szmyrko po 0.