Koszykarze wygrywają trzeci raz z rzędu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze wygrywają trzeci raz z rzędu

Z szóstej pozycji na czwartą w tabeli rozgrywek III Ligi Koszykówki Mężczyzn przesunęli się seniorzy MUKS 1811 Unia. W ostatniej kolejce tarnowianie pokonali zespół MKS SKAWA Wadowice 75:50, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu.

Fenomenalnie zagrana przez tarnowskich zawodników pierwsza kwarta zakończona wynikiem 32:2 praktycznie przesądziła o wyniku spotkania. W kolejnej kwarcie drużyna Skawy podejmowała próby odrobienia strat, dobrze grający zawodnicy Unii skutecznie punktowali przeciwnika. Dopiero w drugiej połowie zespół z Wadowic zdołał przełamać chwilowy spadek formy. Nie zagroziło to jednak tarnowianom. Zbyt wysoko przegrana pierwsza połowa nie pozwoliła Skawie wyjść zwycięsko z tego spotkania.

W miniony weekend na parkiecie pojawili się także młodziki Unii.Przez większą część meczu zarówno gospodarze jak i przyjezdni zdobywali punkt za punktem, nie ustępując pola przeciwnikowi. Momentami wypracowane prowadzenie przez jedną z drużyn, po chwili znikało, aby zaraz pojawić się na koncie rywali. Dopiero końcówka czwartej kwarty zaważyła o ostatecznym triumfie młodzików z Tarnowa. Wisła grająca z pięcioma faulami nie była w stanie prowadzić agresywnej gry w obronie. Fakt ten wykorzystali podopieczni Jarosława Mosio, którzy z jeszcze większą presją zaczęli kryć swoich przeciwników, zmuszając ich do błędów. Po 40 minutach ciężkiej pracy, świetnie grający zespół MUKS 1811 Unia pokonał Wisłę 63:57 i tym samy otworzył sobie drogę do zdobycia pozycji lidera tabeli.

Statystyki:

MKS SKAWA Wadowice – MUKS 1811 UNIA Tarnów – 50 : 75 – (2:32; 9:18; 18:7; 21:18)
MUKS: Bogusz 12, Pabian 2, Ślaski 0, Piotrowski 9, Jewuła 0, Niemczura 10, Kozdroń 0, Piska 13, Król 6, Uriasz 10, Szewczyk 13

MUKS 1811 UNIA Tarnów – TS WISŁA Kraków – 63:57 – (15:12; 14:14; 18:23; 16:8)
MUKS: Kras 11, Nowak 7, Tyrka 0, Lech 0, Pochroń 0, Majchrzak 0, Tryba 11, Kloch 13, Moskal 11, Banak 10, Schabowski 0, Wąs 0