Koszykarze zaczęli od efektownej wygranej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze zaczęli od efektownej wygranej

Od pewnej wygranej z Cracovią 1906 Szkoła Gortata II Kraków rozpoczęli występy w trzeciej lidze koszykówki mężczyzn, zawodnicy MUKS 1811 Unii Tarnów. W niedzielę, w rozegranym awansem w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach spotkaniu trzeciej kolejki, tarnowianie pokonali ekipę z Krakowa 80-49 (20-5, 12-21, 21-16, 27-7).

Używając terminologii piłkarskiej, był to mecz do jednej bramki. Młody krakowski zespół, złożony głównie z zawodników w wieku 16-17 lat, nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z gospodarzami. W pierwszej kwarcie tarnowianie zdobyli cztery razy więcej punktów od przeciwnika. W drugiej części meczu, trenerski duet: Krzysztof Wawrzonek – Dominik Niemczura, dał szansę gry zmiennikom, stąd też krakowianie odrobili część strat i do przerwy przegrywali tylko 26-32.

Po zmianie stron, wszystko wróciło jednak do scenariusza obowiązującego w pierwszej kwarcie. O ile, w trzeciej „ćwiartce” można jeszcze mówić o wyrównanej grze, o tyle w ostatniej odsłonie, gospodarze niepodzielnie panowali na parkiecie, zwyciężając ostatecznie różnicą ponad trzydziestu punktów. Zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Jacek Sulowski, któremu zabrakło jednego punktu do czterdziestu „oczek”.

MUKS 1811 Unia Tarnów – Cracovia 1906 Szkoła Gortata II Kraków 80-49 (20-5, 12-21, 21-16, 27-7)

MUKS 1811 Unia Tarnów: Jacek Sulowski 39, Dawid Szewczyk 9, Dawid Łazarz 8, Błażej Niepsuj 8, Mateusz Piska 6, Dominik Niemczura 5, Paweł Zaczkiewicz 5, Patryk Jewuła 0, Mateusz Kozdroń 0.