Kuc trzeci w kraju - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kuc trzeci w kraju

Marcel Kuc, reprezentant tarnowskiego klubu kartingowego TTSK K-TEAM Tarnów, dwukrotnie stanął na podium w decydujących rundach serii Rok Cup Poland 2015, co po zakończeniu sezonu pozwoliło mu stanąć na trzecim stopniu podium klasyfikacji generalnej.

Podczas XIII i XIV rundy serii Rok Cup Poland na torze w Poznaniu tarnowski klub, oprócz Marcela Kuca reprezentowali: Kacper Szczurek, Piotr Dembiński, Karol Panek, Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz i Krzysztof Gardziel.

W XIII i XIV rundzie Rok-a kategorii Mini Rok Marcel Kuc zajął 2 i 3 miejsce, Krzysztof Gardziel dojechał do mety jako 14 i 10, Gabriel Łukasiewicz został sklasyfikowany na 11 i 9 miejscu, a w klasyfikacji drużynowej poszczególnych rund nasi zawodnicy zajęli dwukrotnie 2 miejsce. W kategorii Baby Rok Karol Panek zajął 19 i 22 miejsce, Kajetan Gawron wywalczył 17 i 12 pozycję, a w klasyfikacji drużynowej wspólnie zajęli dwukrotnie 5 miejsce. Z kolei w kategorii Junior Rok Kacper Szczurek do mety dojechał 8 i 5. Piotr Dębiński jeżdżący w kategorii Rok DVS znalazł się zaraz za podium 4.

Podsumowując całoroczne rozgrywki nasi zawodnicy wywalczyli następujące pozycje w tym sezonie:

Klasyfikacja generalna kategorii Mini Rok: Marcel Kuc 3 miejsce, Krzysztof Gardziel 16 miejsce, Gabriel Łukasiewicz 17 miejsce. Jako drużyna wspólnie zajęli 4 miejsce.

Klasyfikacji generalna kategorii Baby Rok: Karol Panek 6 miejsce, Oliwier Jaciów 17 miejsce, Kajetan Gawron 14 miejsce oraz Szymon Marut 21 miejsce. W klasyfikacji drużynowej zajęli 3 miejsce.

Klasyfikacja generalna kategorii Junior Rok: Kacper Szczurek 8 miejsce

Klasyfikacja generalna kategorii Rok DVS: Piotr Dembiński 4 miejsce, a Maciej Skuza 15 miejsce.

Naszych zawodników w tym sezonie czeka jeszcze rywalizacja międzynarodowa. Tegoroczne finały Rok Cup International Final 2015 odbędą się, 14-17 października,  na włoskim torze South Garda Karting w Lonato.