Kuczyńska znów zagrała w pierwszej piątce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kuczyńska znów zagrała w pierwszej piątce

Na ósmym miejscu zakończyła swój występ reprezentacja Polski uczestnicząca w rozgrywanych w francuskiej miejscowości Bourges finałach Mistrzostw Europy w koszykówce dziewcząt do lat 16. Jedną z podstawowych zawodniczek naszej kadry była w tym turnieju zawodniczka MKS Pałac Młodzieży Tarnów, Wiktoria Kuczyńska.

Przebieg rywalizacji sprawił, że w obu meczach decydujących o kolejności na miejscach 5-8, Polki zmierzyły się z zespołami, z którymi grały już w fazie grupowej. Podobnie jak miało to miejsce w grupie, także i tym razem oba spotkania zakończyły się porażkami Polek, które przegrały z Hiszpanią 61-79 (13-31, 11-23, 22-12, 15-13), a w pojedynku o miejsca 7-8 uległy Rosji 70-85 (16-26, 16-11, 7-22, 31-26).

Zawodniczka Pałacu, w obu tych meczach wyszła na parkiet w podstawowej piątce i łącznie zagrała ponad czterdzieści sześć minut. Zdobyła w tym czasie dwanaście punktów, trafiając sześć z dwudziestu rzutów (dwa z jedenastu za dwa punkty, dwa z siedmiu za trzy punkty oraz obie próby z linii rzutów wolnych).

W całym turnieju, tarnowianka wystąpiła we wszystkich siedmiu meczach, w każdym z nich spędzając na parkiecie średnio dwadzieścia cztery minuty. Zdobyła w tych spotkaniach pięćdziesiąt cztery punkty, wykorzystując odpowiednio siedem i osiem prób (na dwadzieścia siedem) za dwa i za trzy punkty oraz trafiając szesnaście z siedemnastu rzutów wolnych.