Lider lepszy o sześć trafień - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Lider lepszy o sześć trafień

W przedostatniej kolejce spotkań o miejsca 1-8 w czwartej grupie drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, druga drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów zmierzyła się w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie z liderem, AZS AGH Kraków. Mecz zakończył się porażką naszej drużyny 32-38 (13-16).

Mecz drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty SPR II Tarnów - AZS AGH Kraków

W 3 min po rzutach Kacpra Bednarza i Konrada Wątroby, gospodarze prowadzili 2-1. Sześć minut później Adrian Najuch wyprowadził jednak gości na prowadzenie 4-2. Do krakowian należały również kolejne minuty sobotniego pojedynku. W 11 min po akcji Jakuba Jewiarza „akademicy” wygrywali 6-3, a w 15 min po kolejnym trafieniu tego zawodnika, AZS AGH prowadził 10-6. W 22 min po rzucie Igora Mroza oraz dwóch bramkach Jakuba Sikory, drużyna trenera Marcina Janasa zmniejszyła straty do jednego tylko „oczka” (10-11), ale w 28 min przegrywała 11-13. Trzybramkową przewagę utrzymali krakowianie do końca pierwszej połowy.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trafień, dobrze znanego tarnowskim kibicom, Sławomira Karwowskiego, po których goście w 33 min prowadzili 18-13. Trzy minuty później było 16-21, potem krakowianie rzucili jednak cztery bramki z rzędu i w 38 min po dwóch rzutach Michała Gasina na tablicy pojawił się wynik 16-25. Po fragmencie wyrównanej gry (21-29 w 44 min), goście znów zdobyli cztery bramki nie tracąc żadnej i w 47 min wygrywali już 33-21. Na sześć minut przed końcem Grupa Azoty SPR II przegrywała jeszcze 26-37, końcowy fragment spotkania wygrała jednak 6-1 – ostatnie trzy bramki zdobył Jakub Kociuba – zmniejszając straty do sześciu bramek.

Grupa Azoty SPR II: Mateusz Chłopek, Olaf Drajewicz – Oskar Klamrzyński 7, Korneliusz Małek 5, Igor Mróz 5, Konrad Wątroba 5, Jakub Kociuba 3, Szymon Wajda 3, Kacper Bednarz 2, Jakub Sikora 2, Mateusz Hoim, Klaudiusz Kasprzyk, Patryk Kwarciński, Michał Łabno, Jakub Pogonowski, Kacper Zając.