Łukasz Helizanowicz znów najszybszy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Łukasz Helizanowicz znów najszybszy

Łukasz Helizanowicz z KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów zdobył złoty medal rozgrywanej w Warszawie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim.

Dystans czternastu kilometrów pokonał on w czasie 54.28 min (średnia prędkość 15.42 km/h), drugiego na mecie Wiktora Wiśniewskiego z UKS Dream-Bike Bielawa wyprzedzając o blisko półtorej minuty.

Był to kolejny w tym miesiącu sukces Łukasza. Tydzień wcześniej, wraz z Gabrielą Hudyką zdobył on tytuł wicemistrza Polski w młodzieżowych sztafetach mieszanych oraz triumfował w towarzyszącym Mistrzostwom Polski, wyścigu juniorów młodszych o Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.

Warto również przypomnieć, że zwyciężając w Warszawie, reprezentant KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów powtórzył swój sukces z ubiegłego roku, kiedy to wygrał „olimpijską” rywalizację na trasie w Boguszowie-Gorcach.