MOSiR pokonany po raz drugi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

MOSiR pokonany po raz drugi

W pierwszym meczu rewanżowej rundy drugiej ligi koszykówki kobiet, MKS Pałac Młodzieży Tarnów pokonał u siebie 70-59 (20-12, 21-17, 12-14, 17-16) MOSiR Bochnia. Druga w tym sezonie wygrana z zespołem z Bochni umocniła podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka na drugim miejscu w tabeli.

Mecz drugiej ligi koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - MOSiR Bochnia

Tarnowianki rozpoczęły niedzielny mecz od bardzo mocnego uderzenia. W 4 min po drugim tego dnia trafieniu Julii Hatalskiej prowadziły bowiem 12-0. Niemal równie mocna była jednak odpowiedź rywalek, stąd też w 8 min na tablicy widniał wynik 12-8. Na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty notowano wynik 14-10. Dwa trafienia kapitan tarnowskiego zespołu, Pauliny Liszki oraz zamykający pierwszą kwartę rzut Aleksandry Klimas, pozwoliły jednak Pałacowi na prowadzenie po dziesięciu minutach różnicą ośmiu „oczek”.

Po minucie gry w drugiej kwarcie i trafieniu Weroniki Węglarz tarnowianki miały ponad dwa razy więcej punktów od rywali (25-12). Trzy minuty później Pałac prowadził jednak tylko 25-21. Akcja Kingi Jaworskiej oraz dwa trafienia Zuzanny Piwkowskiej, pozwoliły tarnowiankom na odskoczenie na dystans 10 punktów (31-21). Końcówka pierwszej połowy przyniosła już wyrównaną grę i po jej zakończeniu nasz zespół wygrywał 41-29.

Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych i w 22 min notowano wynik 41-33. Dwie minuty później Julia Hatalska doprowadziła jednak do rezultatu 49-35. W 27 min bochnianki zmniejszyły straty do jedenastu „oczek” (49-38), a po trzydziestu minutach Pałac prowadził 53-43.

Po trzech minutach gry w ostatniej kwarcie i drugiej już w tej odsłonie „trójce” koszykarek z Bochni, przewaga MKS Pałac Młodzieży stopniała do siedmiu punktów (58-51). Dzięki rzutowi za trzy punkty Pauliny Liszki i trafieniu Zuzanny Piwkowskiej, w 36 min było jednak 63-51. Na dwie minuty przed końcem prowadzenie tarnowianek osiągnęło nawet rozmiary 15 punktów (70-55) i dopiero w końcówce rywalkom udało się nieznacznie zmniejszyć dzielący oba zespoły dystans.

MKS Pałac Młodzieży: Aleksandra Klimas 16 (4x3), Kinga Jaworska 15, Zuzanna Piwkowska 12, Paulina Liszka 11 (1x3), Julia Hatalska 8, Weronika Węglarz 6, Debora Sajdak-Malec 2, Aleksandra Kopacz 0, Sylwia Słowik 0.