Maciej Gładysz mistrzem WSK Open Cup - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Maciej Gładysz mistrzem WSK Open Cup

Maciej Gładysz triumfował w rozegranych w ubiegłym tygodniu we włoskiej Adrii prestiżowych, dwurundowych zawodach kartingowych serii WSK Open Cup. Było to pierwsze w tych zawodach zwycięstwo polskiego zawodnika od czasu startów w WSK mistrza świata z 2015 roku, Karola Basza.

Maciej Gładysz na najwyższym stopniu podium

W sesji kwalifikacyjnej pierwszej rundy, zawodnik TTSK K-Team rezultatem 54.501 s zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i wywalczył pole position dla grupy C. W pierwszych dwóch wyścigach kwalifikacyjnych, Maciej Gładysz zakończył zmagania na miejscach trzecim i czwartym, dwa kolejne ukończył natomiast na pozycjach siódmej i drugiej. Pozwoliło mu to na start w pre-finale z trzeciego miejsca. Dzięki udanemu manewrowi na ostatnim okrążeniu, tarnowianin ukończył ten wyścig na pierwszym miejscu. Maciej Gładysz bardzo dobrze zaprezentował się także w wyścigu finałowym, w którym nie tylko wyprzedził wszystkich rywali, ale i uzyskał najlepszy czas okrążenia.

W drugiej rundzie, tarnowianin z najlepszym rezultatem w swojej kategorii Mini 60 (54.302 s) zdobył pole position w klasyfikacji generalnej. Następnie triumfował w pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym, w kolejnych był natomiast dwukrotnie drugi i raz czwarty. Do pre-finału ruszył z drugiego miejsca i utrzymał je do mety. W finale wywalczył natomiast piątą lokatę, która pozwoliła mu na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zawodów.