Maja Oleksy bez sukcesów w Seulu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Maja Oleksy bez sukcesów w Seulu

W stolicy Korei Południowej, Seulu trwają Mistrzostwa Świata Juniorów we wspinaczce sportowej. Swój start w tej imprezie zakończyła już tarnowianka, Maja Oleksy.

Plakat Mistrzostw Świata Juniorów we wspinaczce sportowej w Seulu

Zawodniczce AZS Akademii Tarnowskiej Tarnów nie udało się niestety powtórzyć wyniku sprzed roku, kiedy to w Dallas wywalczyła w kategorii U16 czwarte miejsce na prowadzenie. Tym razem, startująca już w kategorii U18, tarnowianka zakończyła swój udział w tej konkurencji już na etapie kwalifikacji. Nasza zawodniczka mogła mówić o sporym pechu, zajęła bowiem dwudzieste siódme miejsce, podczas gdy do półfinału awansowało 26 zawodniczek.

Nieco lepiej wypadła Maja Oleksy w boulderingu. W kwalifikacjach wywalczyła czternaste miejsce, zapewniając sobie awans do półfinału. W tej fazie rywalizacji zaliczyła jednak tylko jedną zonę i sklasyfikowana została na ostatniej, dwudziestej pozycji (w ubiegłym roku była dwudziesta pierwsza).

Jutro, czyli w piątek, 27 sierpnia, rywalizację w Seulu rozpocząć ma inny reprezentant AZS AT Tarnów, startujący w konkurencji na czas – kategoria U18 – Oskar Szalecki. Termin jego startu może jednak ulec zmianie, wczoraj ze względu na opady deszczu organizatorzy odwołali bowiem zmagania sprinterów.