Maja Oleksy w kadrze na Mistrzostwa Europy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Maja Oleksy w kadrze na Mistrzostwa Europy

Zawodniczka AZS Akademii Tarnowskiej, Maja Oleksy powołana została do reprezentacji Polski na wspinaczkowe Mistrzostwa Europy w konkurencji na prowadzenie. Impreza ta rozegrana zostanie w dniach 15-16 września w Helsinkach.

Maja Oleksy

Tarnowianka rywalizować będzie w niej w kategorii wiekowej U18. Przypomnijmy, że w tym roku Maja Oleksy zajęła trzecie miejsce w rozegranych w austriackim Imst zawodach Pucharu Europy, a rywalizację w zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata w Seulu zakończyła na dwudziestej siódmej pozycji (awans do półfinału uzyskało 26 zawodniczek).

Zawodniczka AZS AT występowała także w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy w konkurencji na prowadzenie. W niemieckim Augsburgu wywalczyła wówczas – w kategorii U16 – ósme miejsce, w kwalifikacjach uzyskując piąty wynik, a w półfinale trzeci. Dwa lata temu, podczas MEJ w Permie zdobyła natomiast brązowy medal.